سرویس بین الملل- سخنگوی شورای فدراسیون روسیه ایده تشکیل ائتلاف بین‌المللی پارلمانی برای مبارزه با تروریسم را مطرح کرد.

به گزارش خبرگزاری موج به نقل از روزنامه پارلمان روسیه، ایده تشکیل ائتلاف بین‌المللی پارلمانی برای مبارزه با تروریسم اولین بار توسط "والنتینا ماتوینکو" سخنگوی شورای فدراسیون روسیه در چارچوب اجلاس پارلمانی کشورهای مستقل همسود مطرح شده بود.

به اعتقاد والنتینا ماتوینکو، تروریسم بین‌المللی به شکل امروز آن، نتیجه عدم اتحاد بین نیروهای ضدتروریستی و همچنین اقدامات حمایتی برخی کشورها از تشکلات تروریستی مسلح در راستای دستیابی به اهداف ژئوپولتیکشان است.

ماتوینکو همچنین گفته بود که ائتلاف بین‌المللی تبیین‌کننده نظرات همه کسانی است که ما را برگزیده‌اند، از این رو پارلمان فرمتی کاملاً مناسب برای تدوین راهکارهای مبارزه با تروریسم است.

به اعتقاد "الکسی موخین" سیاست‌پرداز روس، وضعیت تروریسم در دنیا هیچ انتخابی غیر از مقابله فعال با این عامل شر باقی نگذاشته است.

"ماکسیم گریگوریف" معاون کمیسیون هماهنگی مناسبات قومی و دینی اتاق اجتماعی روسیه نیز تاکید کرد که نمایندگان پارلمان روسیه پیشنهاداتی برای قوه مقننه و مجریه سایر کشورها دارند.

الکسی مارتینوف مدیر انستیتوی بین‌المللی دولت‌های جدید با اطمینان اظهار کرد: ارزیابی نقش تعاملات پارلمانی در مبارزه با تروریسم مشکل است. به عنوان مثال، موارد متعددی در قوانین و مقررات مشاهده می‌شوند که به تروریسم اینترناسیونال امکان رفتارهای ناهنجار را می‌دهند. به همین خاطر، تشکیل یک ائتلاف پارلمانی به یکسان‌سازی راهکارها برای مبارزه با تروریسم و ایجاد یک سیستم متحد کار بین ماموران اطلاعات و ارگان‌های حقوقی کمک می‌کند.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج