سرویس بین الملل - وضعیت جسمانی اسرای فلسطینی در بند رژیم صهیونیستی رو به وخامت گذاشته و احتمال هر گونه خطر جدی وجود دارد.

به گزارش خبرنگار حوزه بین الملل خبرگزاری موج به نقل از رسانه های فلسطینی، اسرای دربند رژیم صهیونیستی از 24 روز پیش در اعتراض به نحوه بازداشت و اسارت آنان در زندان دست به اعتصاب غذا زده اند.

صهیونیست ها نیز برای منصرف کردن اعتصابیون دست به اقدام وحشیانه ای زده و مقابل چشمان آنها گوشت کباب شده می خورند.

خبرگزاری فلسطینی معا امروز (چهارشنبه) گزارش داد، نزدیک به 1700 اسیر فلسطینی به رهبری مروان البرغوثی عضو کمیته مرکزی جنبش فتح از 17 آوریل گذشته دست به اعتصاب غذا زدند تا به این وسیله اعتراض خود نسبت به وضعیت نامناسب زندان های رژیم صهیونیستی را به گوش جهانیان برسانند.

اسیران فلسطینی در بیست و چهارمین روز از اعتصاب غذا به شدت از درد معده و سر و خشکی گلو و ضعف عمومی و ناتوانی از حرکت رنج می برند و تعدادی از آنان نیز حتی از خوردن آب نیز خودداری می کنند.

در همین حال اداره زندان های رژیم صهیونیستی دهها تن از اسیران اعتصاب کننده غذا را از زندان الرمله به یکی از بیمارستان های میدانی انتقال داده است.

مقامات اداره کننده زندان های رژیم صهیونیستی همچنان به مروان البرغوثی که اکنون در زندان انفرادی به سر می برد، اجازه ملاقات با وکیلش را نداده اند.

از سوی دیگر حمایت و همبستگی با اسیران فلسطینی در استان های کرانه غربی و بخش های مختلف در فلسطین اشغالی با برگزاری راهمپیایی و ایجاد خیمه های تحصن همچنان ادامه دارد.

کمیته ملی حمایت از اعتصاب غذای اسیران فلسطینی، از همه فلسطینیان درخواست نموده تا حمایت خود را از اقدام اسرای فلسطینی در روز پنج شنبه (فردا) به صورت منسجم به نمایش بگذارند.

اسیران فلسطینی در زندان های رژیم صهیونیستی 24 روز است که اعتصاب غذای نامحدود خود را با نام آزادی و کرامت در زندان های رژیم صهیونیستی آغاز کرده اند.

این اعتصاب به منظور اعتراض به وضعیت نامناسب زندان ها و رسیدن به خواسته هایشان از جمله لغو زندان های انفرادی، لغو بازداشت های اداری، ملاقات با خانواده، رسیدگی به وضعیت بهداشت زندان ها و سلامت زندانیان برگزار شده است.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج