بشار اسد تصریح کرد، کشورهای غربی تلاش در به حاشیه راندن اتحاد جماهیر شوروی سابق در پیروزی بر نازی‌ها دارند و نسل‌های کنونی نباید به سمت نازی‌های معاصر سوق پیدا کنند.

به گزارش خبرگزاری موج، بشار اسد، رئیس‌جمهوری سوریه در گفت‌وگو با شبکه "او ان تی" بلاروس که بخش‌هایی از آن روز سه‌شنبه در هفتاد و دومین سالروز پیروزی شوروی سابق بر نازی‌ها در جنگ جهانی دوم منتشر شد، گفت: بسیاری در غرب تلاش می‌کنند مهمترین نقشی که ملت‌های اتحاد جماهیر شوروی سابق از جمله مردم بلاروس در به عقب‌راندن نازی‌ها در جنگ جهانی دوم ایفا کردند را نادیده بگیرند.

بشار اسد به ملت بلاروس و رهبری این کشور این سالروز را تبریک گفت و به تلفات گسترده‌ای که این ملت‌ها در جریان این جنگ متحمل شدند، اشاره کرد.

رئیس جمهوری سوریه تاکید کرد، کهنه سربازان امروز نمونه‌ای برای نسل‌های حاضر و آتی در زمینه پایداری هستند.

وی ادامه داد: چه کسی تصور می‌کرد شکست ارتش شوروی در ابتدا پیروزی بعدی را به دنبال داشته باشد؟ اگر پیروزی ارتش شوری سابق نبود نرماندی سقوط نمی‌کرد.

اسد خاطرنشان کرد، کشورهای غربی در تلاش برای شیطانی نشان دادن چهرهای دو رئیس‌جمهور یعنی الکساندر لوکاشنکو، رئیس‌جمهوری بلاروس و ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهوری روسیه هستند چون هر دو در برابر غرب سر خم نکردند.

وی افزود: اگر نسل‌های قبل مقابل هیتلر سر خم نکردند نسل‌های کنونی هم نباید در برابر نازی‌های جدید که در استعمار غرب نمود پیدا می‌کنند، سر خم کنند.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج