سرویس بین الملل- روسیه هفتاد و دومین سالگرد پیروزی در جنگ جهانی دوم را با برگزاری رژه نظامی بزرگی در مسکو گرامی داشته و "ولادیمیر پوتین" هم این روز را به روسای جمهوری جمهوریهای سابق شوروی تبریک گفت.

به گزارش خبرگزاری موج، رژه بزرگ نظامی به مناسبت 72-مین سالگرد پیروزی در جنگ بزرگ میهنی (جنگ جهانی دوم) که در روسیه «روز پیروزی» نام گرفته، امروز، 9 ماه مه در مسکو برگزار می شود که در آن بیش از 10 هزار نیروی نظامی ارتش این کشور، 114 واحد تجهیزات نظامی مختلف و 72 فروند هواپیما و بالگرد شرکت دارند.

این مراسم که در میدان سرخ مسکو برگزار می گردد، با سخنان "سرگئی شایگو" وزیر دفاع روسیه آغاز می شود، سپس "ولادیمیر پوتین" رئیس جمهوری این کشور سخنرانی  نموده و با پخش سرود ملی فدراسیون روسیه، رژه نیروهای مسلح و مراسم ویژه آغاز خواهد شد.

طبق اطلاعات وزارت دفاع روسیه، مراسم ویژه بزرگداشت «روز پیروزی» در بیش از 400 شهر روسیه برگزار شده که در 29 شهر همراه با رژه نظامی خواهد بود.

بر اساس اعلام کاخ کرملین،  به همین مناسبت ولادیمیر پوتین پیامهای تبریکی برای روسای جمهوری برخی کشورها ارسال نموده است.

در بیانیه کرملین آمده است: «رئیس جمهوری روسیه به رهبران کشورهای آذربایجان، ارمنستان، بلاروس، قزاقستان، مولداوی، تاجیکستان، ترکمنستان، ازبکستان، آبخازیا، اوستیای جنوبی، و همچنین مردم کشور گرجستان و اوکراین، فرا رسیدن هفتاد و دومین سالگرد پیروزی در جنگ بزرگ میهنی را تبریک گفته است.»

 

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج