سرویس بین الملل- نیروهای مرزی افغانستان و پاکستان بار دیگر به تبادل آتش در مناطق مرزی اقدام کردند.

به گزارش خبرنگار حوزه بین الملل خبرگزاری موج به نقل از رسانه های پاکستان، درگیری بین نیروهای مرزی افغانستان و پاکستان از روز گذشته تا امروز به مدت 10 ساعت ادامه داشت و 11 کشته همچنین 45 زخمی برجای گذاشت.

 این درگیری در مرز «چمن» از توابع ایالت بلوچستان اتفاق افتاد و نیروهای مرزی از سلاح سنگین به ویژه توپ همچنین خمپاره‌انداز علیه یکدیگر استفاده کردند.

بنابر این گزارش، 5 کودک 2 زن و 4 مرزبان پاکستانی از جمله قربانیان درگیری مرزی بین افغانستان و پاکستان هستند.

آمار نشان می‌دهد 3 پست مرزی افغانستان در این درگیری منهدم و 37 مرزبان این کشور کشته شده‌اند.

با ادامه درگیری مرزی و تبادل آتش بین نیروهای مرزی 2 کشور مردم پاکستان از مردم محلی درخواست کردند روستاهای مرزی را ترک کنند.

بر اثر ادامه درگیری پراکنده بین نیروهای مرزی در حال حاضر مرز مشترک پاکستان با افغانستان تا اطلاع بعدی برای هر گونه عبور و مرور بسته است.

ارتش پاکستان اعلام کرده، گروهی از کارمندان سرشماری عمومی و آمار که تحت حفاظت واحدهای مرزبانی ارتش در یکی از روستاهای حومه شهر مرزی چمن مشغول کار بودند، هدف حمله قرار گرفته و در جریان این حمله حداقل 7 نفر کشته و 18 نفر مجروح شدند.

«دیا دورانی» سخنگوی پلیس ولایت قندهار افغانستان در مقابل گفته است که دولت پاکستان از سرشماری به عنوان پوششی «برای فعالیت‌های مخرب و تحریک روستاییان علیه حکومت افغانستان» بهره‌برداری می‌کند.

وی افزود: ما دستور آتش داشتیم و طبق وظیفه خود عمل کردیم.

وزارت امور خارجه پاکستان سرکنسول افغانستان در کویته را احضار و مراتب اعتراض خود را در هدف قرار دادن مردم عادی توسط نیروهای مرزی این کشور به اطلاع وی رساند.

درگیری مرزی با آتش گشودن نیروهای مرزی افغانستان آغاز شد که با پاسخ متقابل نیروهای مرزی پاکستان ادامه یافت.

تنش میان دو کشور در ماه‌های اخیر افزایش یافته و هر یک از دو طرف، دیگری را متهم می‌کند که برای جلوگیری از حملات گروه‌های مسلح در آن سوی مرز اقدامات لازم را انجام نمی‌دهد.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج