نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی در ادعایی عجیب گفت: افزایش نفوذ ایران در منطقه خاورمیانه تهدیدی علیه روسیه است.

به گزارش خبرگزاری موج به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، بنیامین نتانیاهو نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی در تلاش برای برهم زدن روابط تهران ـ مسکو گفت، بر این باور است گسترش نفوذ ایران در خاورمیانه تهدیدی علیه روسیه است و تلاش می‌کند مسکو را متقاعد به خودداری از همکاری با ایران کند.

نتانیاهو افزود: من به پوتین (رئیس‌جمهور روسیه) گفته‌ام که ایران نه تنها تهدیدی علیه ما، بلکه در نهایت تهدیدی علیه شما است.

وی هم‌چنین گفت که روسیه دلایلی محکم برای همکاری با ایران دارد اما تقویت مواضع تهران در سوریه برای اسرائیل غیرقابل قبول است.

نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی در ادامه تصریح کرد: ما به شدت نگران محور ایران ـ روسیه هستیم. به طور قطع روسیه توضیحات زیادی برای این رفتار خود دارد؛ این کشور می‌خواهد از پیروزی داعش جلوگیری و با آن مقابله کند. اما قطعاً این بدان معنی نیست که ما آماده‌ایم داعش را برای ایران جایگزین کنیم و حزب‌الله یا شبه نظامیان شیعه از بخش سوری بلندی‌های جولان برای حمله به ما استفاده کند.

نتانیاهو با ادعای حضور نظامی ایران در سوریه گفت: حضور دائمی ایران و ماهواره‌هایش در سوریه برای اسرائیل قابل قبول نیست.

این ادعاها در حالی مطرح می‌شود که مقامات کشورمان همواره تاکید می‌کنند حضور ایران در سوریه تنها به صورت مستشاری و به درخواست دولت بشار اسد است.

ایران و روسیه از ابتدای شروع بحران در سوریه در اتحاد و ائتلاف با یکدیگر به کمک دولت سوریه رفتند و تا کنون در جبهه مقابله با تروریسم با داعش حضور دارند.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج