سرویس بین الملل- گروه های تروریستی در سوریه برای سهم خواهی بیشتر به درگیری مسلحانه علیه یکدیگر اقدام کردند.

به گزارش خبرنگار حوزه بین الملل خبرگزاری موج به نقل از فرانس پرس، دستکم 74 تروریست موردحمایت خارج در دور جدیدی از درگیری‌ها میان گروه‌های تروریستی رقیب در حومۀ دمشق، پایتخت سوریه کشته شدند.

گروه موسوم به ناظر حقوق بشر در سوریه، شنبه (9 اردیبهشت 96) گزارش داد این درگیری جمعه میان اعضای گروه تروریستی «جیش الاسلام» و ائتلافی از گروه‌های تروریستی مرتبط با القاعده در منطقۀ پرجمعیت غوطۀ شرقی روی داد.

درگیری میان تروریست‌های «جیش الاسلام» با تروریست‌های گروه «فیلق الرحمن» و «حیاة التحریر الشام» که ائتلافی از گروه‌های مرتبط با القاعده هستند ازجمله گروه «جبهه الشام» ادامه دارد.

گروه تروریستی موسوم به «فیلق الرحمن» جمعه گذشته مدعی شد تروریست‌های «جیش الاسلام» چندین مواضع این گروه را هدف قرار داده‌اند.

در همین حال گروه تروریستی موردحمایت عربستان «جیش الاسلام»، با اشاره به اینکه این گروه صرفاً با «حیاة التحریر الشام» اختلاف دارد، از گروه «فیلق الرحمن» خواست تا از شدت این درگیری بکاهد.

آوریل گذشته و قبل از برقراری آتش‌بس در منطقۀ غوطه شرقی با میانجیگری قطر، صدها نفر در درگیری میان گروه‌های تروریستی رقیب در این منطقه جان خود را از دست دادند.

حضور گروه تروریستی جیش الاسلام در منطقۀ غوطه شرقی نسبت به دیگر گروه‌ها پررنگ‌تر است. محمد علوش، یکی از سران این گروه تکفیری، نقش مذاکره‌کننده گروه‌های معارض را در نشست‌های صلح در سوئیس و قزاقستان ایفا کرده است.

سوریه از حدود شش سال پیش عرصۀ درگیری‌های مرگبار است. استفان دِ میستورا، نمایندۀ ویژۀ سازمان ملل در امور سوریه پیش‌تر گفته بود از زمان شروع درگیری‌های سوریه تا اوت سال گذشته بیش از 400 هزار نفر کشته‌شده‌اند.

 سازمان ملل سال 2014 اعلام کرد دیگر آمار تلفات سوریه را به‌روزرسانی نخواهد کرد چراکه این سازمان نمی‌تواند صحت آمار و ارقام دریافت شده را تأیید کند.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج