سرویس بین الملل - اتحادیه اروپا که این روزها به دلیل اختلافاتی که در میان اعضای خود در خصوص مسائل مختلف داخلی و بین المللی با مشکلات جایگاهی مواجه است، باید در اتخاذ سیاست های مداخله جویانه خود تجدید نظر کند.

به گزارش خبرنگار حوزه بین الملل خبرگزاری موج، شورای اروپا در یک موضع گیری غیر عقلانی و غیر اصولی، تحریم‌های حقوق بشری علیه ایران که شامل منع سفر و مسدود شدن دارایی‌ها علیه 82 فرد و یک موسسه می‌شود را یک سال دیگر تمدید کرد.

به گفته کارشناسان امور بین الملل، این اقدام شورای اروپایی در شرایطی است که سران آمریکا نیز در ادامه سیاست های مداخله جویانه خود و همگام با رژیم صهیونیستی موضع گیری های خصمانه علیه جمهوری اسلامی ایران اتخاذ کرده است.

واقعیت امر اینجاست که شورای اروپایی و در کلیت ماجرا اتحادیه اروپا این روزها با مشکلات و اختلافات درونی شدید مواجه است و خروج انگلیس از این اتحادیه نشان از سست بودن و کاهش جایگاه این نهاد قاره ای و بین المللی است.

حقوق شهروندی در ایران به خوبی رعایت می شود و بیانیه شورای اروپایی با نادیده نگاهداشتن واقعیت های کشورمان است و این سیاست دو گانه اروپایی ها که به موازات موضع گیری خصمانه واشنگتن می باشد شکست خورده است.
غربی ها و در راس آنها آمریکا بی توجه به مقررات و قوانین بین المللی با قشون کشی در دیگر کشورها از جمله عراق، سوریه، افغانستان، مالی و شمار دیگری از کشورها به کشتار دست می زنند و به بهانه نقض حقوق بشر کشورهای مخالف خود را هدف قرار می دهند.

 

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج