سرویس بین الملل- دیوان عالی بحرین روزدوشنبه حکم صادره در باره حبس شیخ علی سلمان دبیرکل جمعیت الوفاق را از ۹سال به ۴ سال کاهش داد.

به گزارش خبرنگار حوزه بین الملل خبرگزاری موج به نقل از پایگاه خبری صوت البحرین، عبدالله الشملاوی وکیل مدافع شیخ علی سلمان گفت: حکم اولیه صادر شده درباره شیخ علی سلمان سال گذشته در دادگاه تجدید نظر تحمل ۴ سال حبس بود که به ۹ سال افزایش پیدا کرده بود اما دیوان عالی شیخ علی سلمان را از اتهام اقدام به تغییر نظام حاکمه با توسل به زور مبرا دانست.

دیوان عالی بحرین درخصوص سه اتهام تحریک و ایجاد تنفر ضد طائفه ای خاص، اهانت به وزارت کشور و عدم التزام به قانون، وی را به تحمل ۴ سال حبس محکوم کرد.

شیخ سلمان درتاریخ 28 دسامبر(7 دی) 2014 توسط عوامل رژیم آل خلیفه بازداشت شد که قرار بود محکومیت وی در 28 دسامبر(7 دی) 2018 پایان یابد.

پس از بازداشت سلمان رژیم آل خلیفه جمعیت الوفاق بزرگترین جمعیت مخالفان بحرینی را منحل کرد و درحال حاضر این رژیم درپی انحلال جمعیت وعد متعلق به مخالفان بحرینی است.

رژیم آل خلیفه در اقدامی نسنجیده در 20 ژوئن (30 خرداد) 2016 اقدام به سلب تابعیت شیخ عیسی قاسم کرد که بر اثر آن با موجی از اعتراض ها ومخالفت ها در سراسر بحرین مواجه شد.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج