موج

وزیر خارجه مصر امروز در حاشیه نشست وزرای خارجه عرب در اردن با نماینده رئیس‌جمهور روسیه دیدار و درباره اوضاع سوریه گفت‌وگو کرد.

به گزارش خبرگزاری موج، «سامح شکری» امروز دوشنبه در حاشیه نشست وزرای خارجه عرب در منطقه بحرالمیت اردن با «میخائیل بوگدانوف» نماینده ویژه رئیس‌جمهور روسیه در منطقه خاورمیانه و آفریقا و معاون وزیر خارجه این کشور دیدار و درباره راهکارهای حمایت از روابط دوجانبه و همچنین تحولات منطقه‌ای و بین‌المللی بحث و تبادل‌نظر کرد.

پایگاه خبری الیوم‌السابع به نقل از «أحمد أبوزید» سخنگوی رسمی وزارت خارجه مصر گزارش داد که بوگدانوف در این دیدار روابط دو کشور را ستود و بر تمایل کشورش برای توسعه این روابط تأکید کرد.

شکری نیز بر تمایل قاهره برای تقویت روابط با مسکو و رایزنی و مشورت با طرف روسی برای حمایت از تلاش‌های مربوط به دستیابی به راه‌حل‌های مسالمت‌آمیز بحران‌های منطقه‌ای تأکید کرد و نماینده پوتین را در جریان تحولات قضیه فلسطین در سایه چالش‌های کنونی و نتایج تماس‌های قاهره با طرف‌های ذی‌نفوذ در منطقه و سطح بین‌الملل و همچنین تماس با محمود عباس رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین قرار داد.

سخنگوی وزارت خارجه مصر همچنین اظهار داشت که نماینده رئیس‌جمهور روسیه در این دیدار بارزترین تحولات سوریه را تشریح و به بیان دیدگاه مسکو درباره دور اخیر مذاکرات آستانه پرداخت.

دو طرف همچنین دور جدید مذاکرات ژنو درباره سوریه را بررسی و درباره ضرورت حمایت از تلاش‌های مربوط به دستیابی به راه‌حل سیاسی بحران سوریه به توافق رسیدند و شکری نیز بر حمایت از تلاش‌های دی میستورا فرستاده سازمان ملل به سوریه تأکید کرد.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج
آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها