آزادسازی چند منطقه در تدمر و حماه توسط ارتش سوریه، خروج حدود 1500 نفر از حمص، تکذیب سرنگونی جنگنده روسیه در لاذقیه و توقف فعالیت سد فرات در الرقه مهم ترین تحولات میدانی سوریه است.

به گزارش خبرگزاری موج به نقل از المیادین، ارتش سوریه همچنان پیروزی هایی را در برابر تروریست ها و عناصر مسلح کسب می کند.

در همین راستا، نیروهای ارتش سوریه موفق شدند بر کوه «مربط عنتر» و «الظلیل» و تعدادی از نقاط مُشرف بر این کوه در شمال غرب شهر تدمر واقع در استان حمص مسلط شوند.

ارتش سوریه همچنین کنترل منطقه «المقابر» و «المطاحن» در غرب «قمحانه» واقع در حومه حماه به همراه منطقه «معرزاف» در غرب محرده واقع در حومه شمالی حماه را در دست گرفت و بر آن مسلط شد.

منطقه «بئر القصب» در شمال شرق السویداء نیز به کنترل نیروهای ارتش سوریه درآمد.

در راستای توافق مصالحه میان دولت سوریه و گروه های مسلح، 450 عنصر مسلح و 850 شهروند از منطقه «الوعر» در شهر حمص خارج شدند.

وزارت دفاع روسیه اخبار منتشر شده مبنی بر سرنگونی جنگنده خود در استان لاذقیه سوریه را تکذیب کرد؛ گروهک تروریستی احرار الشام مدعی شده بود در استان لاذقیه سوریه یک بالگرد نظامی روسیه را ساقط کرده است.

نیروهای دموکراتیک سوریه از هلاکت 6 داعشی و اسیر شدن 3 تروریست دیگر در نزدیک «سویدیه» در حومه استان الرقه خبر دادند.

اتاق عملیات سپر فرات در بیانیه ای اعلام کرد: عملیات نظامی در حومه سد فرات (در اطراف استان الرقه سوریه) برای ساعاتی متوقف می شود تا گروه مهندسی بتواند وارد سد بشود.

«نجم البنیه» مدیر سد فرات (بزرگترین سد سوریه در اطراف الرقه) تاکید کرد که درگیری ها میان نیروهای دموکراتیک سوریه و تروریست های داعش وضعیت خطرناکی را برای این سد ایجاد کرده است و برخی از دستگاه های سد از کار افتاده است.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج