مارین لوپن کاندیدای ریاست جمهوری راست گرایی افراطی فرانسه امروز دوشنبه در مصاحبه ای گفت اگرچه هنوز نتوانسته منابع مالی لازم برای پیشبرد کمپین انتخاباتی خود را به دست آورد اما هیچگونه حمایتی از جانب روسیه دریافت نمی‌کند.

به گزارش خبرگزاری موج به نقل از خبرگزاری رویترز مارین لوپن رهبر حزب جبهه ملی فرانسه که نظرسنجی ها در حال حاضر او را به عنوان دومین شانس پیروزی در انتخابات ریاست جمهوری نشان می‌دهد در مصاحبه‌ای با یک شبکه رادیویی از بانک‌های فرانسه به دلیل خودداری از اعطای وام به او گلایه کرد.

او که این مصاحبه را بعد از سفر چند روز پیش خود به شهر مسکو و دیدار با ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه انجام داد تصریح کرد هیچ گونه حمایت مالی از جانب روسیه و یا موسسه های مالی این کشور دریافت نمی‌کند اما برای دریافت وام از یک بانک خارجی تلاش می‌کند.

لوپن ادامه داد: من مجبور به این کار هستم چون نمی‌گذارند از بانک‌های فرانسه وام بگیرم و حالا نیز از من می‌خواهند که از یک بانک خارجی وام نگیرم پس من چه کار می‌توانم بکنم؟ این در حالی است که می‌بینیم همه بانک‌های فرانسه به همه کاندیداهای ریاست جمهوری به غیر از من وام اعطا کرده‌اند. یک بانک فرانسوی به نام بانک "سوسیته جنرال" اعلام کرده که به هیچ حزب سیاسی وام نمی‌دهد و دیگر بانک‌های فرانسه نیز اظهار نظری در این مورد نکرده‌اند.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج