دو میلیون و 927 هزار شهروند ترکیه‌ای که در خارج از این کشور زندگی می‌کنند از امروز می‌توانند در رای گیری همه پرسی قانون اساسی این کشور شرکت کنند.

به گزارش خبرگزاری موج به نقل از تی‌آرتی ترکیه، رای گیری از اتباع ترکیه ای مقیم خارج در مورد همه پرسی قانون اساسی این کشور از امروز آغاز شد.

حدو دو میلیون و 927 هزار شهروند ترکیه‌ای که در خارج از این کشور هستند می‌توانند در این همه پرسی مشارکت کنند که حدود یک میلیون و 423 هزار نفر آنها در آلمان و صدها هزار نفر دیگر در هلند، بلژیک، استرالیا و فرانسه حضور دارند.

شبکه تلویزیونی «ان تی وی» اعلام کرد: کار رای گیری از اتباع ترکیه ای مقیم خارج از کشور از ساعت 9 صبح امروز دوشنبه در 119 حوزه رای گیری مستقر در نمایندگی های خارجی ترکیه در 57 کشور و 32 مبادی گمرکی این کشور آغاز شد.

بر اساس این گزارش، دو میلیون و 927 هزار واجد شرایط رای دهی مقیم خارج برای شرکت در همه پرسی قانون اساسی می توانند تا ساعت 21 نهم آوریل(20 فروردین) پای صندوق های رای بروند. کار رای گیری از این دسته از افراد در 32 مبادی گمرکی ترکیه تا 16 آوریل (27 فروردین) ادامه خواهد داشت.

همه پرسی اصلاحات قانون اساسی ترکیه برای عبور از نظام پارلمانی به ریاستی در داخل ترکیه نیز روز 16 آوریل (27 فروردین) برگزار می شود که بیش از 55 میلیون و 337 هزار واجد شرایط رای دهی می توانند آرای خود را به 164 هزار صندوق رای بیاندازند.

برای هر صندوق 410-415 واجد شرایط رای گیری در نظر گرفته شده و شرکت کنندگان می توانند برای دادن رای آری به این رفراندوم روی قسمت سفید یا اعلام مخالفت خود روی قسمت قهوه ای کاغذ رای گیری مهر بزنند.

همه‌پرسی قانون اساسی ترکیه در خارج آغاز شد+ تصاویر همه‌پرسی قانون اساسی ترکیه در خارج آغاز شد+ تصاویر

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج