نماینده دائم سوریه در سازمان ملل پاسخ کشورش به تجاوز جنگنده‌های اسرائیلی را تکان دهنده توصیف کرد که قواعد بازی را تغییر داده است.

به گزارش خبرگزاری موج به نقل از تلویزیون سوریه، بشار الجعفری نماینده دائم سوریه در سازمان ملل درباره حمله اخیر جنگنده‌های اسرائیلی به تدمر اظهار داشت: «دشمن اسرائیلی وارد صحنه شده است؛ زیرا احساس کرده که نبرد ما علیه تروریسم داعشی به پیروزی بزرگی علیه تروریسم در تدمر و حلب بدل شده است».

وی با تأکید بر اینکه پاسخ نظامی سوریه، پاسخ مناسبی به تجاوز اسرائیل است، این پاسخ را تکان دهنده توصیف و تصریح کرد که قواعد بازی را تغییر داده است.

این مسئول سوری با شاره به ناراضی بودن مسکو از این اقدام اسرائیل، خاطر نشان کرد که بعید نیست در صورت تکرار حملات اسرائیل به سوریه، درگیری میان مسکو تل آویو صورت گیرد.

وی در ادامه با تأکید بر این که سوریه از نظر اخلاقی و سیاسی هیچ اطمینانی به ترکیه ندارد، خاطرنشان کرد، بر این باور است که آنکارا از نظر تاریخی همیشه علت مشکلات منطقه بوده است.

نماینده دائم سوریه در سازمان ملل، گفت که دمشق در مذاکرات آستانه هیچ تعاملی با طرف ترکیه ای نداشته است.

الجعفری مذاکرات آستانه را مثبت ارزیابی کرد و افزود که دولت جدید آمریکا هنوز در خصوص سیاستهای خود در قبال سوریه به ارزیابی نهایی نرسیده است.

نماینده سوریه می‌گوید کشورهای حامی تروریسم پیش از آغاز مذاکرات ژنو از تروریسم به عنوان اهرم فشار استفاده می کنند و اراده ای برای حل سیاسی بحران سوریه ندارند.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج