رئیس ائتلاف ملی عراق ضمن انتقاد از تسامح برخی از کشورها با تروریست‌ها، تأکید کرد که برخی از کشورهای خارجی تلاش دارند که این کشور را وارد درگیری فرقه‌ای کنند.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری موج، «عمار الحکیم» رئیس ائتلاف ملی عراق اعلام کرد که ملت این کشور در سالهای گذشته با وجود درگیری های فرقه‌ای دستاوردهای زیادی داشته است.

الحیکم به شبکه «اکسترا نیوز» مصر که نخستین حضورش در تلویزیون این کشور بود، اعلام کرد که برخی از کشورهای خارجی تلاش دارند که عراق را وارد درگیری فرقه‌ای کنند.

وی ضمن انتقاد از وارد کردن اتهام به گروه «الحشد الشعبی» (بسیج مردمی) در جنگ این کشور علیه داعش، تصریح کرد که ترجیح میدهد با تلاش داخلی، مصالحه در عراق صورت گیرد.

این مسوول عراقی با اشاره به اینکه سند آشتی ملی در این کشور مورد حمایت سازمان ملل قرار گرفته است، تأکید کرد که باید «به جمهوری اسلامی ایرن به عنوان عمق راهبردی جهان عرب نگاه کرد».

الحیکم با بیان اینکه تروریسم یک خطر بزرگ است خاطر نشان کرد: برخی از کشورها بسیار خوب از امنیت خود محافظت میکنند و با تروریستهایی که به سوی ما می آیند، تساهل و تسامح دارند.

وی در پایان خاطر نشان کرد که یک میلیون نفر از شهروندان اهل تسنن از مناطق تحت اشغال داعش در عراق به مناطق اهل تشیع کوچ کرده‌اند.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج