یک مقام شورای ملی کردستان از آموزش واحدهای نظامی پیشمرگه‌ها توسط ناتو خبر داد.

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری موج به نقل از اسپوتنیک، "کاوه عزیزی" نماینده شورای ملی کردستان در سخنانی تاکید کرد: واحدهای نظامی پیشمرگه که با شورای ملی کردستان در ارتباط هستند، توسط ناتو و ائتلاف بین المللی به رهبری آمریکا در شمالی عراق آموزش می بینند.

وی در ادامه تصریح کرد: همه هزینه‌های عملیاتی نیروهای پیشمرگه توسط دولت اقلیم کردستان عراق پرداخت می شود.

شورای ملی کرد یک سازمان سیاسی سوری است که در سال 2011 میلادی با حمایت دولت اقلیم کردستان عراق تشکیل شده است.

گروه پیشمرگه حدود 6 هزار جنگجو در اختیار دارد و برای مقابله با حزب اتحاد دموکراتیک موسوم به پی وای دی که بزرگترین حزب کرد در سوریه است، آموزش می بیند.

عزیزی افزود: نیروهای ناتو و ائتلاف به رهبری آمریکا در حال آموزش نیروهای پیشمرگه در شمال عراق هستند.

وی گفت: ما مکان دقیق آموزش این نیروها را نمی دانیم، اربیل، دحوک یا سلیمانیه. ولی اطلاعاتی داریم که تاسیسات آموزشی این نیروها در شمال عراق واقع شده است. ناتو در حال آموزش واحدهای پیشمرگه است تا علیه تروریست های داعش و تهدیدات تروریستی بجنگند.

این مقام کرد، اظهار داشت: نیروهای پیشمرگه نماینده کردهای سوریه در مذاکرات آستانه خواهند بود. حضور این واحدها به معنای حضور کردها در سوریه است. این مهم است که نیروهای پیشمرگه حملات تهاجمی را در شمال سوریه هر چه سریعتر انجام دهند.

وی تاکید کرد: شورای ملی کردستان هم اکنون در حال مذاکره با آمریکا است تا نیروهای پیشمرگه را برای مقابله با تروریست های داعش در شمال سوریه مستقر کند.

بر اساس اطلاعات منتشر شده، در بین واحدهای نظامی نیروهای پیشمرگه، یک گردان ویژه نیروهای عملیاتی زن شامل 150 تا 200 جنگجو حضور دارند.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج