سرویس بین الملل- سران وهابی سعودی که با تمام حمایت های خود از تروریست ها در سوریه شاهد شکست این عناصر هستند اینک از نزدیکی اردن و مصر به سوریه نگرانند.

به گزارش خبرنگار حوزه بین الملل خبرگزاری موج به نقل از روزنامه الشرق الاوسط، «خالد بن عبدالله الحمیدان» رئیس دستگاه امنیت عمومی عربستان، مقامات اردن و مصر را به دلیل پیروی از سیاست های روسیه در باره سوریه تهدید کرد و گفت: هرگونه تصمیم درخصوص مسائل منطقه ای وعربی نباید بدون هماهنگی با اتحادیه عرب صورت بگیرد.

عضو شورای سیاسی - امنیتی عربستان درباره تحولات بحران سوریه افزود: شاه اردن تلاش می کند کشورش میان بازیگران اصلی بحران سوریه توازن برقرار کند و در این راستا پس از دیدار با دو طرف درگیری سوریه در دور اول مذاکره آستانه به مسکو و واشنگتن سفر می کند. 

وی افزود: عربستان اطلاعاتی در دست دارد که نشان می دهد ولادیمیر پوتین رئیس جمهوری روسیه به عبدالله دوم اطمینان داده درصورت مشارکت درحل بحران سوریه در زمینه های مختلف از وی حمایت می کند و دونالد ترامپ رئیس جمهوری جدید آمریکا مخالفتی با تصمیم رئیس جمهوری روسیه پس از تلاش های اردن طی سه سال گذشته برای به دست گرفتن کنترل دمشق پایتخت سوریه در مقابل دریافت کمک های مالی آمریکا در زمان اوباما رئیس جمهوری سابق آمریکا ندارد. 

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج