وزیر امور اقتصادی و دارایی طی سخنانی در جلسه بررسی روند واگذاری اموال مازاد بانک ها، سرعت همراه با دقت و سلامت را سه شرط مهم واگذاری اموال مازاد و بنگاه های متعلق به بانک ها عنوان کرد.

به گزارش خبرگزاری موج به نقل از روابط عمومی بانک قرض الحسنه مهر ایران، به نقل از شبکه اخبار اقتصادی و دارایی ایران (شادا)،  فرهاد دژپسند طی سخنانی در این جلسه، اظهار داشت: دو موضوع به طور مستمر از وزارت اقتصاد مورد مطالبه قرار میگیرد که یکی بحث کلی «اصلاح نظام بانکی» و دیگری، «واگذاری اموال و دارایی های مازاد بانک ها»
وی تاکید کرد: معتقدم آنچه که باید برای یک بانک به عنوان بنگاهی اقتصادی مهم باشد، خرید و حفظ ملک به امید فروش گران تر آن نیست؛ بلکه خود پول باید برای بانک مهم باشد. زیرا بانک توانایی آن را دارد که با گردش پول و کار کردن با آن، درآمدی به مراتب بیش از اداره ملک، کسب کند.
وزیر اقتصاد ادامه داد: ما به هیچوجه به دنبال این نیستیم که بانک ها چوب حراج به اموال خود بزنند و اتفاقا تاکید داریم، اموال بانک ها باید مطابق با واقعیات قیمت گذاری شده و تا حد امکان به صورت نقد بفروش برسند.
دژپسند با بیان اینکه اگر بتوانیم از دارایی بانک ها به صورت «اهرم» استفاده کنیم، خیلی خوب است، بانک ها می توانند، به عنوان مثال، ملک های خود در بافت های فرسوده را برای «مسکن اجتماعی» نشانه گذاری کنند و در این خصوص از سود ناشی از سرمایه گذاری هم استفاده کنند؛ چرا که این امر، آثار اجتماعی و اقتصادی زیادی دارد.