مدیر عامل بانک قرض الحسنه مهرایران طی سفر به مشهد مقدس و در نشست خبری با اصحاب رسانه از حمایت بانک قرض الحسنه مهر ایران از نخبگان علمی به منظور گسترش دانش در کشور خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج به نقل از روابط عمومی بانک قرض الحسنه مهر ایران، مرتضی اکبری، مدیرعامل بانک قرض الحسنه مهر ایران در نشست خبری با اصحاب رسانه استان خراسان رضوی، با بیان اینکه بانک قرض الحسنه مهر ایران با داشتن ۱۰ سهامدار بزرگ ۱۱ سال پیش تاسیس شد، اظهار کرد: این بانک طی این مدت به حدود چهار میلیون و ۲۰۰ نفر وام بالغ بر ۳۳ هزار میلیارد تومان اعطا کرده است، سهم سال ۹۷ از این میزان، یک میلیون نفر بالغ بر ۱۱ هزار میلیارد تومان بوده که پرداخت شده است یعنی سال ۹۷ یکی از پربازده‌ترین سال‌ها در خصوص اعطای وام قرض‌الحسنه برای این بانک به شمار می‌رود.

وی در خصوص میزان نرخ رشد منابع طی دو سال اخیر عنوان کرد: میزان رشد منابع در سال ۹۶ حدود ۸۰ درصد بوده و این میزان در سال ۹۷ تا این لحظه حدود ۴۰ درصد است؛ دلیل آن نیز این است که امسال سال سختی بود اما بانک عملکرد موفقی را در حوزه جذب و تخصیص منابع داشته است و پیش بینی می‌شود که این روند در سال آینده نیز ادامه داشته باشد. امیدواریم در سال آینده بیش از یک میلیون نفر را پوشش دهیم.