مدیرعامل بانک رفاه در جمع روابط عمومی‌ها اعلام کرد وجود یک روابط عمومی قدرتمند و همراه با ارتباطات درون و برون سازمانی زمینه‌ساز ایجاد توسعه سازمانی و مدیریت افکار عمومی به نفع سازمان است.

به گزارش خبرگزاری موج به نقل از بانک رفاه کارگران، سهمانی مدیرعامل بانک رفاه در جمع مدیران و مسئولان روابط عمومی مدیریت شعب استان‌ها با قدردانی از مسئولان و پیشکسوتان پیشین روابط عمومی و همچنین عملکرد و دستاوردهای این حوزه اظهار کرد: حوزه روابط عمومی باید با افزایش بهره وری و انجام اقدامات ارزش آفرین و همچنین بهره گیری از زیر ساخت ها و کانال های ارتباطی در اختیار خود بتواند در خدمت اهداف کلان سازمان باشد، البته تاکنون اقدامات ارزشمندی از سوی این حوزه صورت گرفته است.

وی ادامه داد: روابط عمومی با بهره گیری از ابزارها، زیر ساخت‌ها و تخصص خود می‌تواند زمینه‌ساز اعتماد عمومی باشد و روابط عمومی این بانک بحمدالله با اقدامات اثربخش مسئولان و کارگزاران پیشین و همچنین تلاش و کوشش مطلوب مسئولان کنونی توانسته جایگاه شایسته‌ای در درون و بیرون سازمان کسب کند.

مدیرعامل بانک رفاه در ادامه به تشریح عملکرد کلان بانک در سطح جامعه پرداخت و یادآور شد: خداوند را شاکریم که بانک رفاه به حدی از بلوغ رسیده که در افکار عمومی حضور مستمر و گسترده دارد. به نمایش گذاشتن عملکرد بانک در رسانه‌های مختلف و حضور اثر بخش آن در عرصه اجتماعی نشان دهنده این است که سازمان به بلوغ و تکامل رسیده و خود را در مقابل ذی نفعان پاسخگو می‌داند.