بالاترین مقام های دولتی در عرصه حمایت از شرکت های دانش بنیان و کسب و کارهای نوین، با صحه گذاری بر فعالیت برخی از بانک ها، حمایت خود را از اقدامات آن ها اعلام کرده اند.

به گزارش خبرگزاری موج، بانک ها در راستای حمایت از شرکت های دانش بنیان و استارت آپ ها، همگام با دولت محترم  و سیاستگذاران این عرصه عمل کرده اند. در همین راستا بالاترین مقام های دولتی در عرصه حمایت از شرکت های دانش بنیان و کسب و کارهای نوین، با صحه گذاری بر فعالیت برخی از بانک ها، حمایت خود را از اقدامات آن ها اعلام کرده اند.

از جمله دکتر سورنا ستاری معاون علمی و فناوری ریاست‌جمهوری است که با بازدید از نمایشگاه دستاوردهای بانک پارسیان با اشاره به اهمیت شرکت‌های دانش بنیان، نقش و اهمیت رشد این شرکت‌ها در توسعه اقتصاد ملی، ضمن استقبال از توجه بانک پارسیان به این مقوله، رویکرد این بانک را در حوزه های نوین و فین تک رضایتبخش ارزیابی کرده واز این بانک به عنوان بانک پیشرو در خدمت رسانی به شرکت‌های دانش بنیان یاد کرد.

سورنا ستاری دراین نشست با اشاره به اینکه بانک پارسیان، بانک پیشرو در حوزه شرکت های دانش بنیان است، گفت: خوشبختانه در بانک مرکزی نیز دراین زمینه اقدامات مثبتی صورت گرفته است و تمامی فعالیت های سیستم بانکی بدون خطا در حال انجام است و می توان گفت یکی از پیشرفته ترین سیستم ها در ایران وجود دارد.

معاون علمی و فناوری رییس جمهور ادامه داد: سیستم بانکی دو حالت دارد، یک حالت این است که بانکداری در آینده ادامه دارد اما بانک ها هرچه رو به جلو برویم، کم رنگ تر خواهند شد.

ستاری درباره آینده استارتاپ ها، گفت: تاچند سال آینده بزرگترین شرکت های کشور، استارتاپ هایی خواهند بود که اکنون در حال فعالیت هستند.

معاون علمی و فناوری رییس جمهور افزود: مشکل ما در زمینه استارتاپ ها، تسهیلات نیست بلکه مشکل سرمایه گذاری است که یک خلا بزرگ در ارزش گذاری و قیمت گذاری است.

بیشتر بخوانید:

شرکت های استارت آپی به افزایش ضریب نفوذ بیمه کمک می کنند

معافیت های مالیاتی و گمرکی برای نخبگان علمی/ لزوم ارتباط اقتصاد دانش بنیان با زندگی مردم

زیرساخت های مناسبی در حوزه دانش بنیان در منطقه آزاد انزلی ایجاد شده است

گیلان استانی پیشتاز در بخش فناوری و دانش نوین است