طی امضای تفاهمنامه بانک قرض الحسنه مهر ایران با صندوق امداد ولایت به مددخواهان تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی (ره) تا سقف ۲۰۰ میلیون ریال تسهیلات قرض الحسنه پرداخت می کند.

به گزارش خبرگزاری موج به نقل از روابط عمومی بانک قرض الحسنه مهر ایران، طبق مفاد این قرارداد همکاری، مددجویان کمیته امداد امام خمینی (ره) می توانند با مراجعه به این نهاد و دریافت معرفی نامه از تسهیلات قرض الحسنه این بانک بهره مند شوند.

هر یک از معرفی شوندگان می توانند به منظور تامین و رفع احتیاجات ضروری در حوزه های ودیعه مسکن، تعمیرات مسکن، درمان بیماری، هزینه تحصیلی و غیره تا سقف ۲۰۰ میلیون ریال «براساس معرفی نامه صندوق امداد ولایت کمیته امداد امام خمینی (ره) »از وام و خدمات بانک قرض الحسنه مهر ایران استفاده کنند.

وام های اعطا شده بر مبنای عقد قرض الحسنه و با کارمزد ۳ درصد می باشد و حداکثر مدت بازپرداخت تسهیلات پرداختی به هر یک از افراد ۳۶ ماهه است.

بانک قرض الحسنه مهر ایران تا کنون از محل این تفاهمنامه بالغ بر ۹۷۰۰ فقره تسهیلات قرض الحسنه به ارزش ۳۹۲ هزار و ۹۵۴ میلیون ریال به مددجویان صندوق امداد ولایت کمیته امداد امام خمینی (ره) پرداخت کرده است.

مجید باجلان مدیرعامل صندوق قرض الحسنه امداد ولایت کمیته امداد با تقدیر از مدیرعامل و اعضای هیأت مدیره بانک قرض الحسنه مهر ایران بر بهره مندی هرچه بیشتر از ظرفیت قرض الحسنه موجود در کشور با توجه به نامه مقام معظم رهبری در سال ۹۴ تأکید کرد.

وی با اشاره به پیشینه ۴۰ ساله اعطای تسهیلات قرض الحسنه توسط صندوق امداد ولایت اذعان داشت: با وجود چنین عقبه ای، امروزه لازم است از مدیران بانک به خاطر ایجاد چنین بستری برای خدمت رسانی هرچه بهتر به نیازمندان تقدیر کرد.

مدیرعامل صندوق قرض الحسنه امداد ولایت در ادامه بر ملی کردن رویکرد قرض الحسنه تأکید کرد و بیان داشت: در کشور قرض الحسنه به آن معنای واقعی که باید باشد بسیار کم یافت می شود و حتی صندوق های قرض الحسنه نیز، به این مهم آنطور که باید عمل نمی کنند؛ با این حال بانک قرض الحسنه مهر ایران عملکرد قابل توجهی داشته و در بسط این رویکرد نیز لازم است تلاش کند.

وی با تشریح برخی فعالیت‌ها و خدمات این صندوق گفت: از اهداف اصلی راه‌اندازی این صندوق توسعه خدمات قرض‌الحسنه‌ای کمیته امداد است که در اولویت فعالیت‌های این نهاد قرار دارد.

وی با بیان اینکه پرداخت تسهیلات به نیازمندان با تکریم و احترام و حداقل تشریفات اداری صورت می‌گیرد، تصریح کرد: صندوق قرض الحسنه امداد ولایت طی همکاری با بانک قرض الحسنه مهر ایران تلاش می کند تا با هم افزایی میان دو مجموعه افراد بیشتری را تحت پوشش وام های قرض الحسنه قرار دهد.

باجلان، تقویت همکاری ها با بانک قرض الحسنه مهر ایران درزمینه ارائه خدمت به مددجویان و نیازمندان را از برنامه‌های کمیته امداد و صندوق امداد ولایت برشمرد و گفت: در این زمینه با بانک قرض‌الحسنه مهرایران تعامل خوبی برقرار کرده‌ایم و از این طریق خدمات قرض‌الحسنه بیشتری به مددجویان ارائه می‌شود.

وی ضمن مشابه دانستن نوع خدمات و طرح های تسهیلاتی ارائه شده در صندوق امداد ولایت و بانک قرض الحسنه مهر ایران به منظور توانمندسازی نیازمندان واقعی جامعه بیان داشت: پرداخـت وام به نیازمـندان تحـت حـمایت برای مصـارفی چـون پرداخت هـزینه های درمـانی، تحـصیلی و معـیشتی سبب حفظ عزت نفس هموطنان و افزایش امنیت روانی آنان شـده است.