رایزن بازرگانی سفارت بنگلادش در ایران در بازدید از موزه بانک ملی ایران گفت: موزه بانک ملی ایران بسیار جذاب تر و تخصصی تر از موزه های بانک مرکزی دیگر کشورهاست و معتقد هستم که بانک ملی ایران این فرصت را یافته که بخشی از تاریخ ایران شود.

به گزارش خبرگزاری موج به نقل از روابط عمومی بانک ملی ایران، محمد صبور حسین در جریان این بازدید از نزدیک با تاریخ بانک ملی ایران، سیر تحول بانک و پول در ایران و اشیای قیمتی و آثار موجود در موزه آشنا شد.

وی با درج یادداشتی در دفتر یادبود موزه بانک ضمن ابراز خرسندی از حضور خود و بازدید از سکه ها و اسکناس های قدیمی موجود، گفت: موزه بانک ملی ایران بسیار جذاب تر و تخصصی تر از موزه های بانک مرکزی دیگر کشورهاست و معتقد هستم که بانک ملی ایران این فرصت را یافته که بخشی از تاریخ ایران شود.

موزه بانک ملی ایران در خیابان فردوسی، بالاتر از خیابان سرهنگ سخایی واقع است که در آن مجموعه ای ارزشمند از سکه ها، تابلوهای نفیس خوشنویسی، فرش و مینیاتور، نقاشی های مدرن و کلاسیک، مسکوکات، اشیای قیمتی و کهن اهدا شده از طرف بانک ها و یا شخصیت های برجسته، آثار قلمزنی، ادوات و ابزارهای تاریخی و قدیمی بانکداری و نیز اسناد معاملات بزرگ به نمایش درآمده است.

علاقه مندان و بازدیدکنندگان داخلی و خارجی می توانند روزهای شنبه تا چهارشنبه هر هفته از ساعت 13 تا 17 برای بازدید به این موزه مراجعه کنند.