English

رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان ایلام خبر داد؛

بهره‌برداری از فاز اول ایستگاه پمپاژ برتش دهلران در سفر رئیس جهمور به استان ایلام

رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان ایلام با اشاره به دو فاز ایستگاه پمپاژ برتش گفت: با بهره‌برداری از این پروژه دو هزار هکتار اراضی تحت پوشش قرار می‌گیرد و فاز اول آن در سفر رئیس جهمور به استان به بهره‌برداری می‌رسد.

بهره‌برداری از فاز اول ایستگاه پمپاژ برتش دهلران در سفر رئیس جهمور به استان ایلام
به گزارش خبرگزاری موج ایلام

، امین دوست‌محمدی رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان ایلام امروز در جریان بازدید از این ایستگاه در جمع خبرنگاران، اظهار داشت: درفاز دوم خرید و تجهیز پمپ‌ها و موتورها و توزیع شبکه برق آن انجام می‌شود.

رئیس سازمان مدیریت برنامه و بودجه استان گفت: خوشبختانه در دولت سیزدهم 55 درصد از اعتبار تزریق شده به پروژه ایستگاه پمپاژ برتش تامین شده است.

وی در ادامه با بیان اینکه یکی از سیاست‌های دولت سیزدهم بحث رفع تنش آبی و منابع پایدار آب است، افزود: این مهم در حوزه کشاورزی در دو سناریو در استان پیگیری می‌شود.

دوست‌محمدی در ادامه با بیان اینکه بحث اول سامانه گرمسیری که از عنایات رهبری به استان است، گفت: قطعه چهارم این سامانه تکمیل که با تامین اعتبار 12 هزار میلیارد ریال به سرانجام می‌رسد.

رئیس سازمان مدیریت برنامه و بودجه استان ایلام با بیان اینکه در بحث پمپاژهای آب در استان نقشه راه تعریف شده است، افزود: در حوزه کشاورزی استان دارای 25 ایستگاه پمپاژ است که یکی از آنها پمپاژ برتش دهلران است.

وی با بیان اینکه تکمیل عملیات اجرایی این پروژه طولانی شده است، گفت: تاکنون 760 میلیارد ریال اعتبار به آن تزریق شده که 55 درصد این اعتبار در این دولت تامین شده است.

دوست محمدی در ادامه منابع استانی این پروژه را 320 میلیارد ریال عنوان کرد و گفت: 250 میلیارد ریال از این اعتبار قبلا تزریق و 70 میلیارد ریال نیز در حال تخصیص اعتبار است.

رئیس سازمان مدیریت برنامه و بودجه استان ایلام در پایان ضمن تلاش برای تکمیل این پروژه گفت: با عنایت دولت سیزدهم و تکمیل این پروژه مردم از مزایای آن برخوردار شوند

آیا این خبر مفید بود؟
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری موج در وب منتشر خواهد شد.

پیام هایی که حاوی تهمت و افترا باشد منتشر نخواهد شد.

پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

ارسال نظر

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه