موج
کدخبر : ۳۹۳۲۲۲ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-393222

علی پوراحمد:

مدیرعامل شرکت آب منطقه ای ایلام از پیشرفت 85 درصدی تصفیه خانه آب شرب این شهرستان خبر داد وگفت: این پروژه تا پایان سال جاری در مدار بهره برداری قرار می گیرد .

به گزارش خبرگزاری موج ایلام، علی پور احمد مدیرعامل شرکت آب منطقه ای ایلام افزود: طرح آبرسانی به ایوان، تامین کننده آب شرب بلند مدت شهر ایوان و روستاههای تابعه است که با تکمیل این طرح تا افق 1425 کمبودی از حیث تامین آب شرب در این محدوده نخواهیم داشت.

وی با بیان اینکه طراحی این طرح متناسب با رشد جمعیت و افزایش نیاز تا افق بلند مدت انجام شده و منطبق بر جدیدترین تکنولوژی روز طراحی و با کیفیت بسیار بالا اجرا شده است، اظهار داشت: این تصفیه خانه در حال حاضر 85 درصد پیشرفت فیزیکی دارد و تا پایان سال جاری تکمیل و به بهره‌برداری می سد.

مدیرعامل شرکت آب منطقه ای ایلام تصریح کرد: طرح آبرسانی به شهرستان ایوان شامل، بهسازی چشمه ها، 32 کیلومتر خط انتقال، احداث سه فقره ایستگاه پمپاژ ، سه مخزن یک هزار متر مکعبی و تصفیه خانه آب شرب با ظرفیت 230  لیتر بر ثانیه است که در سنوات گذشته سامانه انتقال و بهسازی چشمه ها تکمیل و در مدار بهره برداری قرار دارد.

پوراحمد خاطرنشان کرد: در حال حاضر از چشمه های ایزوله شده آب برداشت می شود نیازی به تصفیه نیست و با یک کلر زنی ساده منطبق بر استانداردهای آب شرب است اما در دراز مدت بخشی از آب رودخانه استفاده خواهد شد و علاوه بر این در بعضی از فواصل سال  همچون زمستان و پاییزبه سبب بارندگی آب رودخانه دچار کدورت می شود که برای بهبود کیفیت آن تصفیه خانه پیش بینی و در طرح گنجانده شده است.

مدیرعامل شرکت آب منطقه ای ایلام گفت: عملیات اجرایی پروژه تصفیه خانه آب ایوان در سال 1395 آغاز و چند سال به دلیل عدم تخصیص اعتبار به طور کامل تعطیل بود که با پیگیری های بعمل آمده گشایش مالی حاصل و در مرحله تکمیل قرار دارد.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آخرین اخبار گروه

دیگر رسانه ها