موج
کدخبر : ۳۸۶۵۵۷ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-386557

حجت الاسلام کریمی تبار:

نماینده ولی فقیه دراستان و امام جمعه ایلام با اشاره به اینکه توجه به مسکن مددجویان بهزیستی یک ضرورت است،گفت:این نهاد حمایتی می بایست پناهگاه امنی برای مددجویان باشد.

به گزارش خبرگزاری موح ایلام ،حجت الاسلام الله نور کریمی تبار نماینده ولی فقیه دراستان و امام جمعه ایلام در دیدار با مدیرکل و جمعی از کارکنان بهزیستی استان به مناسبت گرامیداشت هفته بهزیستی با بیان اینکه زمینه های لازم برای تکریم مددجویان و معلولان و فرهنگ سازی در این زمینه فراهم شود،افزود:یکی از مهم ترین نیازهای معلولان و مددجویان علاوه بر نیازهای مادی، نیازهای عاطفی است.

وی اظهار داشت:خدمت در سازمان بهزیستی در راستای حمایت ازجامعه معلولان و افراد آسیب پذیر در جامعه، کار بسیار ارزشمند و نعمتی بزرگ است که باید قدر این نعمت را با خدمت هر چه بیشتر به جای آورده شود.

وی با بیان اینکه برای ارتباط با خیرین وجمع آوری کمک های مومنانه باید تلاش کرد که زمینه ارائه خدمت به مددجویان بهزیستی بیشتر فراهم شود،تصریح کرد:حضور افراد خیر در مراکز بهزیستی و توانبخشی و قرار گرفتن در میان معلولان و ارتباط با آنان از نزدیک، نقش مهمی در راستای جمع آوری و جلب مشارکت های خیرین در حمایت از معلولان و مددجویان دارد.

امام جمعه ایلام با تاکید بر رفع مشکل معلولان و مددجویانی که برای خانه دار شدن در قالب یک تعاونی اقدام به ثبت نام کرده اند، خاطرنشان کرد:برخی از خانواده های مددجویان تمام داشته خود را در راستای خانه دار شدن معلول خود در این امر سرمایه گذاری کرده اند اما متاسفانه هنوز به نتیجه نرسیده و سرنوشت سرمایه اندک این عزیزان مشخص نیست، از سازمان بهزیستی انتظار می رود که این موضوع را با جدیت بیشتری پیگیری کند.

نماینده ولی فقیه دراستان و امام جمعه ایلام گفت:متاسفانه روند پرونده این مددجویان بیش از دو سال است که همچنان به نتیجه نرسیده است و تداوم دارد که با توجه به نرخ تورم و شرایط اقتصادی جامعه، هر چه مطالبه این عزیزان دیرتر انجام شود، بیشتر متضرر خواهند شد و انتظار می رود در راستای خانه دارد شدن این افراد،با بکارگیری ظرفیت های مختلف و دستگاه های اجرایی به منظور حل مشکلات این عزیزان گام های مثبتی برداشته شود.

حجت الاسلام کریمی تبار با اشاره به اینکه می توان از ظرفیت بنیاد برکت و علوی در راستای خانه دارد شدن معلولان و مددجویان این نهاد استفاده کرد،گفت:یکی از مهم ترین نیازهای معلولان و مددجویان علاوه بر نیازهای مادی، نیازهای عاطفی است،سالمندی که در خانه سالمندان ساکن است و یا یتیمان و یا کودکان بدسرپرستی که درمجموعه های بهزیستی وجود دارند باید از لحاظ عاطفی نیز مورد توجه قرار گیرند و نیاز عاطفی و کارتربیتی و پرورشی آنان یک ضرورت است.

وی اظهار داشت:باید کار فرهنگی و تبلیغی انجام شود و نیروهای جهادی و افراد خیر درمجموعه های بهزیستی حضور یافته و کمک های فرهنگی و آموزشی این افراد جذب شود تا خلاء ناشی از عدم حضور خانواده در کنار سالمندان و مددجویان حاضر در مجموعه های بهزیستی برطرف شود و اگر چنانچه این خلاء عاطفی برای این مددجویان برطرف نشود یک آسیب جدی این عزیزان را تهدید می کند و باید در این حوزه سرمایه گذاری کرد.

امام جمعه ایلام با بیان اینکه باید زمینه های لازم برای تکریم مددجویان و معلولان و فرهنگ سازی در این زمینه فراهم شود،تصریح کرد:تلاشی که در سازمان بهزیستی انجام می شود ارزشمند است هرچه مددجویان این نهاد مورد حمایت قرار گیرند برای  جامعه آینده ارزشمند است و ذخیره ای برای آخرت است چرا که نگاه مددجویان به بهزیستی به عنوان یک پناهگاه امن است.

وی با اشاره به اینکه خدمت به مددجویان صبوری و تحمل زیاد انگیزه الهی را می طلبد،خاطرنشان کرد:ارتباط مددجویان با مدیران بهزیستی می تواند زمینه ساز مشکلات آنان باشد و انتظار می رود که توجه جدی و ویژه ای به نیازهای عاطفی مددجویان شود و بنده نیز در هر عرصه ای برای خدمت و حمایت از معلولان و مددجویان بهزیستی آماده بوده و استقبال می کنم.

بسیاری از خدمات بهزیستی محله به محله ارائه می شوند

مدیرکل بهزیستی استان ایلام نیز دراین دیدار به رویکرد محله محوری خدمات این سازمان اشاره کرد و‌گفت: بسیاری از خدمات بهزیستی امروز محله به محله ارایه می شوند.

 زهرا همتی به رویکرد شفاف سازی خدمات این سازمان اشاره کرد و افزود:در این زمینه 40 سامانه الکترونیکی ایجاد که  بسیاری از فعالیتهای بهزیستی از این شیوه به مددجویان ارایه می شود.

وی غربالگری شنوایی، بینایی، و نجام مشاوره ژنتیک را ازجمله مهمترین طرح های پیشگیرانه بهزیستی برای کنترل و کاهش معلولیت عنوان و اظهار داشت:احداث 298 واحد مسکونی، جلب 73 میلیارد ریال مشارکت مردمی، پرداخت 310 میلیارد ریال تسهیلات اشتغال، توزیع بیش از 17 میلیارد ریال وسایل توانبخشی بین افراد دارای معلولیت و سالمند را از جمله بخشی از اقدامات وخدمات این سازمان در طول سال گذشته بوده است.

مدیرکل بهزیستی استان ایلام همچنین از همراهی نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه ایلام در همراهی و حمایت پویش های مختلف مردمی برای کمک و خدمت رسانی به مددجویان این سازمان تقدیر کرد.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها