موج
کدخبر : ۳۸۴۷۵۳ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-384753

محمد نوذری:

استاندار ایلام گفت: فرهنگ دفاع مقدس ایلام باید در سراسر کشور و جهان شناخته شود که در این راستا نیز باید تمامی دستگاه های اجرایی استان پای کار باشند.

به گزارش خبرگزاری موج ایلام، محمد نوذری استاندار ایلام درهشتاد و سومین نشست شورای فرهنگ عمومی استان با بیان اینکه تولید محتوا دفاع مقدس نظیر مستند،فیلم تاکنون در این استان مغفول مانده است،افزود: مستندهایی در خصوص نقش مردم ایلام در این دوران ساخته می شود.

وی با اشاره به اینکه تولید سریال و مستند در خصوص نقش ایلام در دفاع مقدس علاوه بر پخش در شبکه استانی در شبکه ملی نیز بازپخش شود تا شجاعت و فداکاری این مردم در سراسر کشور و جهان دیده شود،اظهار داشت:درصورت حضور هر کارگردان و تهیه کننده برای ساخت فیلم، سریال و مستند دفاع مقدس استان در بحث لجستیک و خدمات بیشترین همکاری را خواهیم داشت و از ظرفیت صنایع نفت و پتروشیمی استان در راستای مسئولیت پذیری اجتماعی نیز استفاده می شود.

استاندار ایلام با بیان اینکه برای تمامی طرح پژوهشی فاخر دفاع مقدس ایلام از اعتبارات حوزه اجتماعی استفاده خواهیم کرد،خاطرنشان کرد:در برخی موارد یک پایانه نامه دکترا در حوزه دفاع مقدس بهترین بازخورد را دارد.

نوذری ازعدم توجه رسانه ملی به دفاع مقدس ایلام انتقاد کرد و یادآور شد:تولید مستند، سریال و فیلم سینمایی یک مطالبه جدی مردم استان از رئیس رسانه ملی است که امیدواریم در اسرع وقت شاهد تولیدات فاخر و ارزشمند در این استان باشیم.

مجاهدت و جانفشانی های ایلامی ها در 8 سال دفاع مقدس مغفول مانده است

همچنین نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه ایلام خواستار تولید محتوا در زمینه نقش مردم استان در جنگ تحمیلی شد و گفت: انعکاس مجاهدت ها و جانفشانی های ایلامیان در هشت ساله دفاع مقدس مغفول مانده است.

حجت الاسلام الله نور کریمی تبار افزود:دوران دفاع مقدس، ایلام یکی ازمهم ترین وقایع تاریخی کشور بود که جوانان و مردم شجاع این استان شجاعانه در برابر تهاجم دشمنان ایستادند اما تاکنون به این مهم توجه ویژه نشده است.

وی اظهار داشت:باید رشادت ها و مجاهدت های مردم ایلام که در دوران سخت دفاع مقدس به سایر استانها مهاجرت نکردند،در رسانه های استانی و ملی باز بخش و فرهنگ مقاومت و ایثار برای نسل جدید نهادینه شود.

امام جمعه ایلام خواستار انتقال رشادت های جوانان این مرز بوم به نسل های جدید شد و تاکید کرد:در یک مستند، فیلم و یا سریال فاخر و ارزشمند می توان برای مردم استان و کشور تمامی وقایع و عملیات ها را به تصویر کشید.

حجت الاسلام کریمی تبار به کسب رتبه سوم استان از نظر مشارکت سیاسی انتخابات در کشور اشاره و تصریح کرد:این دستاورد و افتخار بزرگ حاصل تلاش همه آحاد مردم و مسئولان است و با وجود تهاجمات زیاد جبهه استکبار برای کاهش حضور مردمی در انتخابات، اما شاهد حضور پرشور مردم در پای صندوق های رای بودیم و بار دیگر نقشه دستمان نقش بر آب و پایبندی مردم به آرمان انقلاب و امام (ره) ثابت شد.

امام جمعه ایلام همچنین بر تقویت زیرساخت های فرهنگی و مذهبی در اقصی نقاط شهرها تاکید کرد و گفت: در مناطقی که تراکم جمعیت بسیار زیاد است باید یک مسجد و یک مرکز فرهنگی برای برگزاری مراسمات مذهبی و فرهنگی احداث شود.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها