موج
کدخبر : ۳۸۴۷۵۰ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-384750

سرهنگ محمدحسین فولادی:

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس استان ایلام گفت:سالروز آزادسازی مهران و عملیات کربلای یک روزی مهم، تاریخی و سرنوشت ساز در تاریخ دفاع مقدس است که به عنوان یک دستاورد مهم باید در تقویم ملی به ثبت برسد.

به گزارش خبرگزاری موج ایلام،سرهنگ محمدحسین فولادی مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس استان ایلام با اشاره به اینکه در ثبت وقایع دفاع مقدس استان ایلام در تقویم ملی اجحاف شده است،افزود:علاوه بر مهران ،ثبت وقایع دیگری نظیر سالروز فتح میمک در تقویم ملی و شهدای زمین فوتبال چوار نیز در دست پیگیری است.

وی با بیان اینکه ثبت سالروز آزادسازی مهران در تقویم ملی به عنوان مطالبه همگانی مردم این استان در دست پیگیری است،افزود:سالروز آزادسازی مهران و عملیات کربلای یک روزی مهم، تاریخی و سرنوشت ساز در تاریخ دفاع مقدس است که به عنوان یک دستاورد مهم باید در تقویم ملی به ثبت برسد.

وی اظهار داشت: این خواسته بحق مردم استان ایلام سال هاست که همچنان ابتر مانده است اما رایزنی ها و مکاتبات متعددی در این زمینه صورت گرفته تا شورای فرهنگ عمومی با تصویب این روز در تقویم موافقت کند.

سرهنگ فولادی تصریح کرد: رایزنی، مکاتبه و گردش کاراز جمله مطالبات مطرح شده در خصوص ثبت ملی سالروز آزادسازی مهران انجام شده و در این راستا از تمام ظرفیت های موثر استان از جمله نماینده ولی فقیه در استان، استاندار و رسانه ها برای تحقق این امر بهره گیری شده است.

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس استان ایلام خاطرنشان کرد: سالروز آزادسازی مهران در تقویم دفاع مقدس بنیادحفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس کشور ثبت است اما برای ثبت در تقویم ملی نیاز به تایید شورای فرهنگ عمومی کشور دارد.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها