موج
کدخبر : ۳۸۱۸۴۲ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-381842

با شکستن رکورد گازرسانی به هلیلان:

مدیر‌عامل شرکت گاز استان ایلام با اشاره به اینکه رکورد گازرسانی در مناطق روستایی هلیلان شکسته شده است، گفت: این مجموعه با تلاش شبانه روزی کارکنان و گازدار نمودن هر روستا در کمتر از یک ماه، رکورد قابل توجهی از خود بر جای گذاشته است.

به گزارش خبرگزاری موج ایلام،عباس شمس اللهی مدیر‌عامل شرکت گاز استان ایلام افزود: انتظار می رود این شرکت با پشتوانه مردم و مسئولین بتواند رنگ محرومیت را از چهره‌ی هلیلان بزداید و با شعار "گاز محور توسعه" شرایط توسعه و رشد زیر‌ساخت‌ها را در هلیلان به وجود بیاورد.

وی با بیان اینکه شرکت گاز استان ایلام در شهرستان هلیلان فعل خواستن را ادا کرده است، اظهار داشت: طی سال گذشته در بحث گازرسانی، خدمات زیادی به مردم شریف شهرستان هلیلان ارائه شده که نتیجه آن گازدار نمودن ۱۰۰ درصد خانوار شهری و بیش از ۸۴ درصد خانوار روستایی می‌باشد.

شمس اللهی با اشاره به اینکه شهرستان هلیلان شامل دو بخش مرکزی و جزمان و چهار دهستان داجیوند، شیراوند، داربید و زردلان می‌باشد، تصریح کرد: در بحث گازرسانی به بخش مرکزی این شهرستان تنها روستای گراب به‌علت معارضین محلی فاقد گاز بوده که خوشبختانه با رفع شدن معارض، بزودی عملیات گازرسانی به این روستا شروع و به شبکه سراسری گاز متصل خواهد شد.

مدیرعامل شرکت گاز استان ایلام گفت:به‌دلیل توپوگرافی و شرایط ویژه جغرافیایی  برای گازدار شدن روستای دره‌باریک شهرستان هلیلان، با انجام مکاتبات و پیگیریهای متعدد با مسئولین محلی و شرکت گاز استان کرمانشاه، مجوز اتصال روستای مذکور به شبکه گاز استان کرمانشاه اخذ و این روستا نیز از نعمت گاز برخوردار شد.

شمس اللهی افزود: در بخش جزمان، گازرسانی به دهستان داربید با بیش از ۹۰۰ خانوار به طور کامل صورت گرفت و در دهستان زردلان نیز مطالعات امکان سنجی، طراحی و برآورد اولیه گازرسانی به این دهستان صورت گرفته است که در صورت تاُمین اعتبار مالی، عملیات اجرایی گازرسانی به این دهستان نیز شروع خواهد شد.

وی اظهار داشت: در این شهرستان تاکنون ۱۶۹ کیلومتر خطوط تغذیه و توزیع اجرا و دو هزارو ۸۶۶ انشعاب علمک نصب گردیده‌ است که از طریق احداث ۶ ایستگاه CGS و TBS و چندین ایستگاه اندازه گیری، پایش و کنترل می‌شود.

شمس اللهی اظهار داشت: در این شهرستان تا‌کنون ۳ هزار‌و ۱۵۶ مشترک خانگی اشتراک پذیری شده که از این تعداد، یکهزارو ۲۱۶ خانوار شهری و یکهزارو ۹۴۴ خانوار روستایی واقع در ۳۳ روستای محروم شهرستان که از محروم‌ترین روستاهای کشور می‌باشند اشتراک پذیری شده‌اند.

وی ادامه داد: در بخش گاز‌رسانی به صنایع، سال گذشته توانستیم کارخانه آسفالت شهرستان و چندین واحد تولیدی را گاز‌دار و در سال جاری نیز بزرگترین گلخانه استان با مساحت ۱۵ هکتار با اشتغال‌زایی بیش از ۲۵۰ نفر را به شبکه گاز‌ متصل نمائیم.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها