موج
کدخبر : ۳۷۷۹۵۴ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-377954

معاون سیاسی امنیتی استاندار ایلام:

معاون سیاسی امنیتی استاندار ایلام گفت: با همکاری کمیساریای عالی پناهندگان و دفتر اتباع استانداری زیرساخت های آموزشی اتباع خارجی توسعه می یابد.

به گزارش خبرگزاری موج ایلام، الیاس فتاحی معاون سیاسی امنیتی استاندار ایلام در نشست کارگروه اتباع استانداری با اشاره به اینکه بررسی و پیگیری مشکلات اتباع خارجی رصد و نسبت به رفع آنان اقدام لازم انجام گیرد،افزود:صدور شناسنامه برای فرزندان حاصل از ازدواج زن ایرانی با مرد خارجی بر بهره گیری از فرصت و ظرفیت قانونی بدست آمده است.

معاون سیاسی و امنیتی استانداری بر ساماندهی و توسعه آموزش اتباع و مهاجرین استان تاکید کرد و اظهار داشت:همراهی دستگاه های اجرایی برای ساماندهی اتباع خارجی در حوزه اشتغال و سکونت از مهم ترین مسائلی است که در سال جاری باید به آن پرداخته شود و نباید هیچکدام از اتباع خارجی از تحصیل باز بمانند، خواستار توسعه آموزش اتباع خارجی و زیرساخت های آموزشی  و درمانی در استان شد.

فتاحی به ساخت مدرسه و درمانگاه توسط امور اتباع و مهاجرین خارجی استان با حمایت کمیساریای عالی پناهندگان اشاره و تصریح کرد: همکاری و همراهی این نهاد بین المللی بسیار ارزشمند و قابل تقدیر است، نهادهای مرتبط همکاری لازم بعمل آورند.

معاون سیاسی امنیتی استاندار ایلام در بخش دیگری از سخنانش به برگزاری هرچه با شکوهتر انتخابات در استان اشاره کرد و گفت: 28 خرداد انتخابات ریاست جمهوری و شوراها را در پیش داریم که  بایستی به بهترین نحو ممکن برنامه ریزی و تمهیدات لازم را برای برگزاری این انتخابات در دستور کار قرار دهیم.

معاون سیاسی و امنیتی با بیان اینکه دشمنان انقلاب همواره به دنبال بزرگ نمایی نقاط ضعف و مایوس کردن مردم هستند تا اعتماد عمومی را خدشه دار کنند،افزود: همه مسئولین و مدیران مسئول موطف هستیم خدمات نظام را به بهترین شکل برای مردم بازگو نماییم و با برنامه ریزی و استفاده از تمام ظرفیت های در اختیار رضایتمندی مردم از دولت و نظام را فراهم آوریم.

وی برگزاری انتخاباتی سالم و امن را از وظایف ذاتی وزارت کشور برشمرد و از مدیران سایر دستگاهها خواست به منظور مشارکت حداکثری مردم در انتخابات زمینه های لازم را فراهم آورند.

مدیر امور اتباع و مهاجرین خارجی استانداری نیز در این نشست گفت: ساخت درمانگاه، ساخت مدرسه و تملک 8 هزار متر زمین در شهرستان مهران برای ایجاد مجتمع چند منظوره از برنامه های این دفتر در سال 1400 است.

عبدالرضا حسن پور افزود: ساخت مدرسه 12 کلاسه در شهر ایلام که بعد از گذشت سه ماه بیش از 50 درصد پیشرفت فیزیکی دارد و با اعتباری بالغ بر9 میلیارد و 500 میلیون تومان در حال احداث است که از این مبلغ بیش از3 میلیاردو و 700 میلیون تومان از طریق اعتبارات کمیساریای پناهندگان اختصاص یافته است.

وی اظهار داشت: اداره اتباع و مهاجرین خارجی استان ایلام هم در بحث عمرانی و هم در بحث صدور شناسنامه جزو برترین استان های کشور در سال گذشته ارزیابی شده است.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها