موج
کدخبر : ۳۷۲۸۸۷ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-372887

معروف بسطامی خبر داد:

معاون سیاسی استاندار و فرمانده قرارگاه عملیاتی کرونا گفت: تمهیدات لازم برای اجرای مانور اعلام خطر و آگاه سازی مردم استان انجام شد.

به گزارش خبرگزاری موج ایلام، معروف بسطامی با اشاره به اینکه متعاقب مصوبه جلسه قرارگاه استانی عملیاتی کرونا به ریاست استاندار، جلسه هماهنگی اجرای مانور جهت اطلاع رسانی و آگاهی بخشی به مردم برگزار شد،افزود: این مانور در دو مرحله ابتدا در تفرجگاه های طبیعی روز پنجشنبه از ساعت پنج و نیم عصر تا ۸ برگزار و سپس روز شنبه در مرکز استان و سایر مراکز شهرستان‌ها با هدف اطلاع رسانی اعلام هشدار، وضعیت بحرانی کرونا در استان و اگاهی بخشی و حساسیت مردم نسبت به رعایت دستورالعمل ها برگزار خواهد شد.

وی اظهار داشت: اجرای مانور در سه مرحله ابتدا با حضور در محل به صورت تبلیغات محیطی و محله محور از طریق ماشین الات و بلند گوهای سیار، دوم از طریق اطلاعیه های صدا و سیما و بیلبوردهای شهری و و سپس ازطریق  فضای رسانه ای استان در خبرگزاریها سایت ها مطبوعات محلی ، فضای مجازی و.. انجام خواهد شد.

معاون سیاسی استاندار و فرمانده قرارگاه عملیاتی کرونا ابراز امیدواری کرد که بتوانیم با همراهی مردم بار روانی جامعه را کنترل و از روند افزایشی بیماری جلوگیری نماییم.

بسطامی در ادامه خواستار همراهی و همکاری همه رسانه ها صدا و سیما فعالان فضای مجازی و فعالان فرهنگی و اجتماعی شد وتصریح کرد: با تولید محتوا، ایده و ارائه نظرات کارشناسی و کار فرهنگی می توان روند افزایشی کرونا را با آگاهی افزایی مردم کاهش داد.

وی به بهره گیری از ظرفیت همه دستگاه ها هم لحاظ تجهیزاتی و هم در حوزه فکری اشاره و خاطرنشان کرد:همه شهرداری ها موظف هستند تمام بیلبوردها و فضاهای تبلیغات محیطی را در اختیار دانشگاه علوم پزشکی برای تولید محتوا و پیام های بازدارنده قرار دهند.

بسطامی بر استفاده از تمامی ظرفیت ها برای مقابله با کرونا و فرهنگ سازی و اطلاع رسانی به مردم تاکید کرد و اظهار داشت: در طرح دو هفته ای مقابله با کرونا اولین بحث اطلاع رسانی و ایجاد حساسیت در بین مردم استان است که با اجرای یک مانور انجام می شود .

فرمانده قرارگاه عملیاتی کرونا با بیان اینکه همزمان مانوراطلاع رسانی محیطی و رسانه ای  در استان برگزار می شود از همه رسانه ها خواست برای ایجاد حساسیت بیشتر در مردم و به منظور کاهش ساده انگاری در خصوص بیماری کرونا اطلاع رسانی لازم را همزمان با خودروهای بلندگودار در سطح شهرها و مناطق گردشگری و تفرجگاهها به انجام رسانند.

وی با بیان این که تقسیم کار لازم بین دستگاههای اجرایی درگیر در این حوزه انجام شده است ،خاطر نشان کرد:محوریت اجرای مانور با پدافند غیر عامل استانداری است و سایر دستگاهها از جمله شهرداری هلال احمر ، منابع طبیعی ، راهنمایی و رانندگی ، محیط زیست، حمل و نقل جاده ای و دیگر دستگاه ها در اجرای این مانور همکاری لازم را داشته باشند، صدا و سیما هم با پوشش رسانه ای این رویداد تأثیرگذاری خود را خواهد داشت.

فرمانده قرارگاه عملیاتی کرونا با بیان اینکه سناریو مانور هم از طریق پدافند غیرعامل تنظیم و پیوست رسانه ای آن هم از طریق فضای مجازی و صدا و سیما در اختیار مردم قرار می گیرد، گفت: سایر دستگاههای اجرایی پیام های هشدار کرونایی  خود را به مخاطبان  ارسال نمایند و در روند کنترل بیماری کمک کننده باشند.

وی در پایان از رسانه ها خواست در راستای نظارت بر حسن اجرای مصوبات ستاد ملی کرونا، در هر جا که خلاف مصوبات عمل شده و مدیری کم کاری می کند با مستندات می توانند گزارش دهند و ستاد هم برخورد می نماید

رزمایش اطلاع رسانی مبارزه با کرونا رأس ساعت6  امروز بعد از ظهر در تفرجگاهها و مراکز گردشگری ایلام اجرا می شود.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها