موج
کدخبر : ۳۷۱۹۷۶ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-371976

استاندار ایلام:

استاندار ایلام با اشاره به اینکه عادی انگاری کرونا کار دست مردم ایلام داده است، گفت: دود سهل انگاری برخی نباید به چشم عامه مردم برود و عادی انگاری کرونا استان را وارد پیک چهارم کرد.

به گزارش خبرگزاری موج ایلام ، محمد نوذری در شصت و چهارمین نشست ستاد استانی مبارزه با کرونا افزود: با هر زبانی خطر کرونا را هشدار دادیم و ما نمی توانیم برای رعایت پروتکل ها سر هر کوچه یک مامور بگذاریم و فرمانداران از تمام ظرفیت برای مهار کرونا در شهرستان ها استفاده کنند و مردم همکاری کنند تا وضعیت بد تر از این نشده است.

وی از ورود استان ایلام به پیک چهارم کرونا خبر داد و اظهار داشت: متاسفانه در این ایام با هر زبانی خطر کرونا را هشدار دادیم و حتی کار ما به خواهش و تمنا کشید اما متاسفانه عادی انگاری کرونا در استان و سهل نگاری و قصور برخی در اجرای دستورالعمل ها استان را وارد پیک چهارم کرونا نمود.

استاندار ایلام با اشاره به اینکه دود سهل انگاری برخی نباید به چشم عامه مردم بررود، هشدار داد: از قرارگاه عملیاتی کرونا می خواهم که در راستای نظارت و اجرایی نمودن مصوبات ستاد کرونا قاطعانه وارد عمل شود.

استاندار ایلام تصریح کرد: البته اینجا بایست از همراهی و همکاری عامه مردم پای کار بودن مسئولان در اجرای مصوبات ستاد کرونا تشکر کرد اما همانطوری که نتیجه کار اعلام شد این همراهی ها و نظارت‌ها کافی نبوده است

رئیس ستاد استانی مبارزه با کرونا ضمن اینکه از فرمانداران خواست تا طرح همیاران سلامت را در روستاها اجرایی کنند، تاکید کرد: همه دستگاه‌های عضو ستاد کرونا موظف هستند در جهت اجرایی شدن هدف طرح همیاران سلامت که در راستای کمک به طرح شهید سلیمانی و برای اجرای مصوبات ستاد کرونا در روستا و رعایت بیشتر پروتکل های بهداشتی است، کمک کنند.

نوذری با بیان اینکه بر سر سلامت و جان مردم با کسی تعارف نداریم، گفت:از این به بعد با توجه به شرایط بحرانی کرونا در استان، برگزاری تجمعات به هر بهانه ای از جمله مراسمات عروسی و عزا یا گردهمایی ها با هر عنوانی ممنوع بوده و با بانیان آن قاطعانه برخورد خواهد شد.

دکتر نوذری با عنوان این مطلب که ما نمی توانیم برای رعایت پروتکل ها سر هر کوچه یک مامور بگذاریم،افزود: فرمانداران موظف هستند از تمام ظرفیت برای مهار کرونا در شهرستان ها استفاده کنند.

وی اظهار داشت: در این شرایط حساس از فرمانداران می خواهم با کمک گرفتن از نفوذ ریش سفیدان و معتمدان و گروه های مردم نهاد در جهت اغنا سازی مردم برای اجرای دستورالعمل‌های ستاد کرونا و رعایت پروتکل های بهداشتی استفاده کنند.

استاندار ایلام تصریح کرد: در سه ماه گذشته کمتر از انگشتان یک دست فوتی کرونا داشته ایم اما سهل‌انگاری و عادی انگاری کرونا امروز باعث شده که ظرف چند روز گذشته بیش از ۵ تا ۶ نفر فوتی کرونا داشته باشیم.

وی در ادامه از صدا و سیما و خبرنگاران در جهت اغنا سازی افکار عمومی برای جدی گرفتن خطر کرونا درخواست کمک کرد و خطاب به مردم گفت: تقاضا دارم مردم شرایط بحرانی کرونا در استان را بیش از پیش احساس کنند و در جهت سلامتی خود نسبت به رعایت پروتکل های بهداشتی با ستاد کرونا همکاری لازم را داشته باشند.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها