موج
کدخبر : ۳۷۰۹۷۹ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-370979

محمدعلی اقدسی خبر داد:

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان ایلام با اشاره به اینکه مازاد مرغ مورد نیاز بازارهای تهران، خوزستان، کرمانشاه و لرستان هم اکنون از استان ایلام تامین می شود،گفت: علاوه برتامین مرغ مورد نیاز خود استان، مازاد تولید خود را به استانهای همجوار با نظارت معاونت تولیدات دامی این سازمان و دامپزشکی ،به استانهای همجوار صادر می کند.

محمدعلی اقدسی در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار خبرگزاری موج ایلام افزود:استان ایلام با دارا بودن 384 واحد مرغداری و تولید سالیانه بیش از 50 هزارتن گوشت مرغ ، یکی از استانهای صادرکننده مرغ در سطح کشور محسوب می شود.

وی اظهار داشت: به طور متوسط ماهیانه بین یکهزارو 500 تا یکهزارو 800 تن نیاز مصرف مرغ داخل استان بوده که در هر دوره پرورش 2 تا 3 برابر این میزان در داخل استان تامین تولید می شود که نیاز به واردات نیست.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان ایلام تصریح کرد: هم اکنون دو کشتارگاه در شهرستانهای ایوان و دره شهر مشغول به تامین مرغ کشتار روز در استان می باشند که در حال حاضر با توجه به بالا رفتن میزان مصرف به لحاظ تعطیلات ایام نوروز،روزانه به طور متوسط بالغ بر 50 هزارتن به داخل بازارهای استان عرضه می شود.

اقدسی خاطرنشان کرد: پیش بینی می شود با توجه به میزان جوجه ریزی های انجام شده در بهمن و اسفندماه سال گذشته، هیچگونه کمبودی در ارتباط با تولید مرغ وجود نداشته باشد.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان ایلام با بیان اینکه قیمت مرغ زنده تحویل به کشتارگاه هر کیلو 131 هزارریال است، گفت: قیمت مرغ کشتار روز درب کشتارگاه 192 هزاریال است و قیمت برای مصرف کننده در فروشگاهها و غیره 204  هزار ریال است.

وی با اشاره به اینکه شبانه روز در ۲ کشتارگاه ایلام ۶۰ تا ۷۰ هزار قطعه مرغ کشتار می شود که ۲۵ هزار قطعه به مصرف استان و مابقی به خارج از استان ارسال می شود،افزود: استان ایلام مشکل  تامین مرغ بازارسایر استان های دیگر را متحمل می شود زیرا به محض افزایش و کمبود مرغ در سایر استان ها، مرغداران ایلامی به قیمت مصوب معترض می شوند.

وی با بیان اینکه قیمت گوشت مرغ تا برگزاری اولین جلسه ستاد تنظیم بازار در سال جدید همان قیمت مصوب ۲۰۴ هزار ریال است، اظهار داشت:روزانه ۴۰ تن گوشت کشتار روز مرغ در بازار این استان به شکل ۲۵ هزار قطعه توزیع می شود .

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان ایلام مشکلاتی هم اکنون برای تامین گوشت مرغ در برخی مناطق کشور وجود دارد اما با مدیریت مناسب استان ایلام هیچگونه کمبودی در این استان وجود ندارد.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها