موج
کدخبر : ۳۶۸۲۳۸ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-368238

نماینده ولی فقیه در استان ایلام خبر داد:

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه ایلام با اشاره به اینکه بسیاری از مشکلات و معضلات اجتماعی متاثر از فقر و محرومیت است،گفت: پرداخت فراگیر زکات باعث ریشه کن شدن فقر می شود.

‍به گزارش خبرگزاری موج ایلام ، حجت الاسلام الله نور کریمی تبار در نشست کمیته تخصصی تبلیغ و فرهنگ سازی زکات استان ایلام ، افزود:بسیاری از مشکلات و معضلات اجتماعی که امروزه در جامعه وجود دارد، متاثر از فقر است.

امام جمعه ایلام خاطرنشان کرد: یکی از اموراتی که می تواند فقر و محرومیت را از جامعه اسلامی ریشه کن کند و باعث توانمند شدن مردم شود، پرداخت زکات است.

وی با اشاره به اینکه ترویج فرهنگ انفاق و نیکوکاری از نیازهای ضروری جامعه ما است، اظهار داشت: اگر تدابیر و تمهیدات لازم برای جمع آوری حداکثری زکات در جامعه در نظر گرفته شود و همه واجدین شرایط نسبت به پرداخت زکات خود اقدام کنند فقر و تنگدستی به حداقل می رسد و می توان سطح رفاهی مناسب و قابل قبولی را برای همه مردم فراهم کرد.

حجت الاسلام کریمی تبار تصریح کرد: در عین حال پرداخت نکردن زکات و ایجاد مانع در سر راه پرداخت زکات عواقب اخروی و دنیوی را به دنبال خود دارد.

رئیس شورای زکات استان ایلام با بیان اینکه در استان ایلام ظرفیت های بسیار بزرگی در زمینه زکات وجود دارد،خاطرنشان کرد: به عنوان مثال تنها در حوزه کشاورزی در شهرستان دهلران میزان زکاتی که باید پرداخت شود بالغ بر 15 میلیارد تومان است که البته بخش بسیار کمی از این میزان زکات پرداخت می شود و در مناطق دیگر استان نیز اینگونه است.

کریمی تبار با اشاره به اینکه فاصله طبقاتی که امروز در جامعه ما است بخاطر فاصله گرفتن از احکام اسلامی است ،تصریح کرد:اگر به درستی به احکام و قوانین اسلامی پرداخته شود برابری و رفاه نسبی در جامعه حاکم خواهد شد.

درصد پرداخت زکات در ایلام پایین و با ایده آل ها فاصله زیاد دارد

مدیرکل کیته امداد امام خمینی(ره) استان ایلام گفت: علیرغم ظرفیتهای خوبی که در زمینه پرداخت زکات در استان ایلام وجود دارد درصد پرداخت زکات دهندگان این استان پایین بوده و در پرداخت زکات فاصله زیادی با ایده آل ها وجود دارد.

قنبر موسی نژاد افزود: پرداخت حداکثری زکات در این استان نیازمند فرهنگ سازی مناسب است و فعالیت کمیته تخصصی تبلیغ و فرهنگ سازی زکات در این استان کمک خوبی به این مهم خواهد کرد.

دبیر شورای زکات استان ایلام اظهار داشت: از اعضای شورای زکات و کمیته تبلیغات و فرهنگ سازی استان انتظار می رود در این زمینه جدیت بیشتری داشته و با بکارگیری ایده ها و برنامه های جدید ، پرداخت زکات در استان را بیشتر از گذشته رونق بخشند.

موسی نژاد با تشریح اهداف راه اندازی این کمیته، تصریح کرد:از آنجایی که تا زمان جمع آوری زکات غلات و محصولات کشاورزی فاصله چندانی وجود ندارد لازم است در فرصت چند هفته ای باقی مانده با انسجام بخشی به فعالیتهای تبلیغی، هم در زمینه ترویج فرهنگ پرداخت زکات واجب و هم مستحبی گامهای مهمی برداشته شود.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها