موج
کدخبر : ۳۶۴۹۲۹ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-364929

استاندار ایلام در دیدار با معاون پدافند غیرعامل کشور:

استاندار ایلام با اشاره به اینکه مرز ایلام از امن ترین مرزهای کشور است، گفت: رعایت ملاحظات پدافند غیرعامل در زیرساخت‌های استان ایلام الزامی شده است.

به گزارش خبرگزاری موج ایلام، قاسم سلیمانی دشتکی در دیدار معاون انرژی سازمان پدافند غیرعامل کشور و هیات همراه به اقتدار و امنیت بالای مرزهای استان ایلام اشاره کرد و گفت:امروز به یمن هوشیاری و بیداری بالای مجموعه نیروهای نظامی و انتظامی و امنیتی مرزهای استان ایلام از امن ترین مرزهای کشور بشمار می روند.

وی با بیان اینکه خوشبختانه در این دولت توجه خاص و ویژه‌ای به مرزهای استان شده است،اظهار داشت: امروز مهاجرت معکوس را در مرزها داریم و از طرفی با تصویب گذر مرزی چیلات و دو بازارچه چیلات و چنگوله و همچنین در دست اقدام داشتن بازارچه هلاله شمالی، اجرای طرح ها و پروژه های مهمی همچون طرح ۵۰ هزار هکتاری احیای اراضی مقام معظم رهبری همچنین طرح بزرگ سامانه گرمسیری و غیره ، امروز شاهد امنیت و پویایی بالا در مرزهای استان هستیم.

استاندار ایلام به ظرفیت‌های عظیم منابع نفت گاز و پتروشیمی در استان اشاره و بر رعایت الزامات پدافند غیرعامل در حوزه انرژی تاکید کرد: امروز نظام، خدمات بسیار شایانی و قابل توجهی در این حوزه داشته است که از آن جمله می توان به افتتاح فاز یک و دوم پتروشیمی ایلام، فاز یک پالایشگاه گاز ایلام، شروع به کار به پتروشیمی دهلران، NGL دهلران، فراهم شدن آغاز عملیات اجرایی پتروشیمی مهران، پتروشیمی دره شهر، پتروشیمی هلیلان و همچنین فراهم ساختن زمینه فاز دوم پالایشگاه گاز و غیره  و طرح و پروژه های بسیار فراوان دیگر در حوزه نفت و گاز و صنایع پایین دستی اشاره کرد که در این زمینه لازم است برای حفاظت و امنیت این حجم عظیم از سرمایه‌ تدابیر و ملاحظات پدافند غیر عامل به دقت اجرایی شود.

سلیمانی دشتکی در ادامه به ۴۳۰ مرز مشترک با کشور عراق در استان ایلام  اشاره کرد وگفت: یک زمانی این مرز به عنوان یک عامل تهدید از آن یاد می شد اما امروز مرز مهران یک فرصت برای استان و کشور و از امن ترین و پر تردد ترین مرزهای کشور در ایام اربعین به شمار می‌رود به طوری که در این ایام بیش از ۶۲ درصد تردد زوار را پوشش می‌دهد.

نماینده عالی دولت در استان به بحث قاچاق بخصوص قاچاق دام اشاره کرد و افزود: دراین حوزه اقدامات خوبی داشته ایم ولی اگر اجازه صادرات دام مازاد بر نیاز استان به دامداران ما داده شود هم قاچاق نخواهیم داشت و هم باعث پویایی رونق تولید خواهد شد.

وی با بیان اینکه  اجرایی شدن پروژه های مهم استان را منوط به داشتن پیوست پدافند غیرعامل  عنوان وابراز داشت: در این زمینه اجرای دستورالعمل ها و ضوابط پدافند غیر عامل در مجموعه های صنعتی در حوزه انرژی بسیارضروری است و این مهم در دستور است.

در ادامه این نشست معاون انرژی سازمان پدافندغیر عامل کشور ضمن قدردانی از توجه مثبت استاندار ایلام به مقوله پدافند غیرعامل ،گفت: در این سفر از زیرساخت‌های پالایشگاه گاز و پتروشیمی ایلام بازدید نموده و در نشست با مسئولان مربوطه مسائل و مشکلات مورد بحث و بررسی قرار خواهد گرفت.

سردار محمدعلی مطیعی افزود: با توجه به در دست اقدام بودن احداث ۳ پتروشیمی جدید در استان ایلام در نظر داریم قبل از اجرای این طرح ها رعایت ضوابط پدافند غیر عامل در این پروژه ها در دستور کار قرار گیرد.

وی ایلام را یکی از استان های مهم کشور از لحاظ پدافند غیر عامل دانست و اظهار داشت: این استان به لحاظ گستردگی مرزی و همچنین داشتن طرح و پروژه های مهم حوزه انرژی برای ما بسیار حائز اهمیت است و تلاش داریم با کمک مسئولان استان ملزومات پدافند غیرعامل را در همه ی زمینه ها اجرایی نمائیم.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها