موج
کدخبر : ۳۶۳۷۵۱ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-363751

استاندار ایلام:

استاندار ایلام با اشاره به اینکه جمعیت هلال احمر خدمات با ارزش و بی نظیری در سطح ملی و استان ایلام ارائه داده است که جای تقدیر دارد، گفت: اربعین یک رخداد کم نظیر در جهان، کشور و استان است و در کشور کنگره اربعین از اهمیت و عظمت بالایی برخوردار است و در این میان ایلام و مرز مهران نقش کلیدی در این موضوع بسیار مهم دارد.

به گزارش  خبرگزاری موج  ایلام، قاسم سلیمانی دشتکی در دیدار رئیس سازمان داوطلبان جمعیت هلال احمر کشور ضمن تشکر از مجموعه تلاش ها و خدمات این نهاد گفت: استان ایلام در بحث بلایا و حوادث طبیعی یک استان خاص است  و این مهم اهتمام ویژه نهاد توانمندی چون هلال احمر و دیگر دستگاه های امدادی و خدماتی را می طلبد که خوشبختانه تاکنون دراین زمینه موفق عمل کرده اند و در این زمینه و در سال ۹۷ بیش از ۴.۷ میلیون نفر چیزی بیش از ۶۵ درصد زوار از مرز مهران تردد داشته اند.

وی نقش و جایگاه هلال احمر در اربعین را ویژه و خاص عنوان کرد و اظهار داشت: امروز در بحث کرونا نیز هلال احمر پیشتاز بوده و در طرح شهید سلیمانی که مهمترین راهبرد ما در پیشگیری و مبارزه با کرونا ست نقش این نهاد به همراه بسیج و سپاه پررنگ است. 

استاندار ایلام با بیان اینکه در این طرح همزمان سه مقوله مهم شامل قرنطینه کردن بیماران، شناسایی افرادی که با فرد مبتلا ارتباط داشته اند و قرنطینه نمودن آنها و انجام تست کرونا به طور کامل انجام می شود که این رویکرد می تواند نقش اساسی در مهار این بیماری داشته باشد،خاطرنشان کرد: در آبان ماه و در برخی روزها بستری ها بیش از ۴۰۰ نفر رسید اما امروز با اقدامات انجام شده به زیر ۵۰ نفر رسیده و تعداد فوتی ها هم بسیار کاهش یافته و این حاصل همراهی و همکاری مردم و پای کار بودن مسئولان در گیر در کار از جمله هلال احمر بوده است.

سلیمانی دشتکی با بیان اینکه  در این زمینه کمک های بسیار خوبی در این ایام توسط هلال احمر به ویژه در تهیه کپسول اکسیژن صورت گرفته، اضافه کرد: همچنین این نهاد در تهیه بسته های معیشتی و حمایتی، کمک های مومنانه و کارهای داوطلبانه در کمک به افراد ضعیف و آسیب پذیر جامعه در این شرایط سخت موفق عمل کرده است.

وی هلال احمر را رفیق روزهای سخت استان خواند و گفت: لازم است از تمام تلاش های مجموعه هلال احمر استان به ویژه حوزه داوطلبان که فرهنگ زیبای کمک به همنوع در روزهای سخت را به نمایش گذاشته، تشکر کنم و اینجا اعلام آمادگی می کنیم در ارتباط با امور مربوط به این نهاد ارزشمند از هیج تلاشی فروگذار نخواهیم بود.

در ادامه این نشست رئیس سازمان داوطلبان جمعیت هلال احمر کشور ضمن تشکر از پیگیری و حمایت های خوب استاندار ایلام در امور هلال احمر گفت: برآیند و مجموعه این تلاش ها را در برگزاری شایسته مراسم اربعین دیده ایم و در این راستا نگاه جمعیت هلال احمر به ایلام با توجه به اینکه استان محور اربعین است، خاص و ویژه بوده است.

محمد نصیری در ادامه عزم جمعیت هلال احمر برای تکمیل طرح مهم امدادی استان جدی عنوان کرد و افزود: در این راستا برای پروژه سه راهی کارزان یک میلیارد و ۳۰۰ میلیون تومان اوراق گذاشته ایم و تاکنون  ۸۰  درصد این طرح انجام شده و ۲۰ درصد باقی مانده که انشا الله در اردیبهشت ماه به اتمام می رسد و افتتاح می شود.

وی با اشاره به اینکه سه میلیارد تومان اوراق برای مرکز جامعه توانبخشی استان گذاشته ایم و انشاالله در صورت راه افتادن این مرکز، جزو بهترین ها در کشور خواهد بود، اظهار داشت: حمایت و پای کار بودن مجموعه مسئولان استان به ویژه نماینده عالی دولت در استان به ما انگیزه مضاعف برای کار بیشتر می دهد و در این راستا نهایت مساعدت را خواهیم داشت.

رئیس سازمان داوطلبان جمعیت هلال با بیان اینکه سه هزار و ۵۰۰ خانه هلال در کشور فعال است، گفت: تلاش داریم تا پایان سال ۱۴۰۰ این میزان به پنج هزار برسد و استان ایلام دارای ۴۷ خانه هلال است و این میزان برای ایلام بسیار رضایت بخش است.

نصیری در مراسم افتتاح پایگاه جمعیت هلال احمر شهر ایلام در خصوص نحوه ایجاد خانه های هلال، افزود: مکان خانه هلال در روستاها بطور معمول توسط دهیاری ها اختصاص داده می شود، اما در شهرها این اقدام توسط موسسات خیریه ، شهرداری ها و جمعیت هلال احمر انجام می شود.

رئیس سازمان دواطلبان جمعیت هلال احمر با بیان اینکه ایجاد خانه های هلال برای آموزش، حمایت و پشتیبانی است و افزایش میزان آنان در مبارزه با فقر و کاهش آسیب های اجتماعی بسیار موثر است،اظهار داشت: هدف از سفر به ایلام  رسیدگی به مصوبات قبلی وارزیابی امکانات موجود در استان است که در هر نوبت یکی معاونان و روسای سازمان هلال احمر برای شناسایی نیازمندی ها به یک استان سفر خواهند کرد.

وی از اختصاص ۱۲ میلیارد ریال اوراق برای تکمیل پایگاه امداد جاده ای هلال احمر سه راهی کارزان خبر داد و افزود: این پایگاه با تخصیص اعتبارات لازم و کمک استاندار در آینده نزدیک به بهره برداری خواهد رسید که برای بهره برداری از مرکز جامع توانبخشی شهر ایلام نیز ۳۰ میلیارد ریال اوراق اختصاص داده شده است.

گفتنی است در پایان این نشست، استانداری ایلام با اهدای لوح تقدیر از مجموعه تلاش و زحمات رئیس سازمان داوطلبان جمعیت هلال احمر کشور تجلیل بعمل آورد.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها