موج
کدخبر : ۳۶۰۹۱۲ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-360912

آیت قیصربیگی ایلام اعلام کرد:

مدیرکل پدافند غیرعامل استان ایلام با اشاره به اینکه همه دستگاه های دولتی و غیر دولتی موظف به نصب منشور پدافند غیرعامل در اداره و سازمان‌ها متبوع خویش هستند، گفت: سیاست‌های ابلاغی مقام معظم رهبری در حوزه پدافندغیرعامل باید اجرایی شود.

به گزارش خبرگزاری موج ایلام، آیت قیصربیگی در نشست مشترک قرارگاه پدافند زیستی و پیشگیری و مقابله با تهدیدات بیوتروریسم بر اهمیت موضوع پدافند غیرعامل تاکید کرد و افزود: مهمترین سیاست و ماموریت ما در پدافند غیرعامل اجرایی نمودن سیاست های ابلاغی مقام معظم رهبری (مدظله العالی) در این حوزه بسیار مهم و حیاتی است.

وی با تاکید بر این مهم که این سیاست ها درواقع منشور پدافندغیرعامل کشور محسوب می شوند، اظهار داشت: قطعا حرکت در این مسیر ما را به وادی سلامتی و ایمنی در تمامی حوزه ها رهنمون می سازد و امروز اجرایی شدن این سیاست ها مهم ترین مطالبه ما از تمای دستگاه های اجرایی و غیر اجرایی استان است.

مدیرکل پدافندغیرعامل استان ایلام خاطرنشان کرد:: در این راستا همه دستگاه های دولتی و غیر دولتی موظف به نصب سیاست های ابلاغی ۱۳ گانه مقام معظم رهبری در حوزه پدافند غیر عامل در اداره و سازمان‌ها متبوع خویش هستند.

قیصربیگی در ادامه خواستار گزارش کار تمامی دستگاه های درگیر در کار پدافندغیرعامل استان در راستای اقدامات انجام داده درخصوص سیاست های ابلاغی مقام معظم رهبری در حوزه پدافندغیرعامل شد و تصریح کرد: در تلاش هستیم که با کمک همه دستگاه های متولی موانع پیش روی اجرایی شدن این سیاست ها را از پیش رو برداریم و در اولین قدم نیازمند تبیین مفهوم پدافندغیرعامل در بین مردم و مسئولان هستیم.

وی یکی از مهمترین مولفه‌های اقتدار ملی را مشارکت و حضور مردم در صحنه‌ها عنوان کرد و گفت: در این حوزه بایست مشارکت مردم در امور پدافندغیرعامل را بکار گیریم و راهبرد اصلی ما در این بحث ابتدا آگاهی بخشی و تبیین اصول پدافند غیرعامل در بین مردم است که برای این مهم نیازمند کار رسانه ای قوی با کمک اصحاب رسانه و صدا و سیما هستیم.

قیصربیگی افزود: لازمه  بالا بردن مشارکت مردم در پدافندغیرعامل مسئولیت پذیری همگانی بوده و در این زمینه نیاز است ارگان ها، نهادها و دستگاه های مختلف استان، شهرستان و بخش در زمینه جلب مشارکت مردم در حوزه کاری خود با ما همکاری داشته باشند.

مدیرکل پدافند غیرعامل استان، مسئول هر دستگاهی را فرمانده پدافند غیرعامل در آن دستگاه خواند و افزود: مادامیکه استاندار بعنوان نماینده عالی دولت در استان رئیس شورای پدافندغیرعامل در استان است همین حس مسئولیت پذیری به صورت متناظر برای مسئولان دستگاه های اجرایی و غیر اجرایی، فرمانداران، بخشداران، شهرداران و دهیاران در حوزه کاری خود نیز وجود دارد که ما به دنبال احیای این ظرفیت مهم در استان هستیم.

وی با اشاره به اینکه مهمترین وظیفه هر مسئولی ایمن سازی و حفاظت و صیانت از مجموعه و گروه هدف آن دستگاه است، گفت: مسئولیت پدافند غیرعامل در ذات هر مسئولیتی بوده و غیرقابل انکار است.

مدیرکل پدافند غیرعامل استان ایلام تصریح کرد: در این زمینه اتخاذ سیاست ها، راهبردها و ملزومات پدافندغیرعامل در ادارات حائز اهمیت است و هیچ مدیر و مسئولی به صرف اینکه اعتباری برای این کار در دسترس ندارد، نمی تواند نسب به اصول حیاتی و مهم این حوزه بی تفاوت باشد و البته ما این مسئولیت‌ها را در حوزه کاری مدیران دنبال می کنیم.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها