دادستان ایلام تاکید کرد: مهجور ماندن فریضه امر به معروف و نهی از منکر به گسترش آسیب های اجتماعی می انجامد.

به گزارش خبرگزاری موج، افشار خسروی زاد در همایش با عنوان طلایه داران امر به معروف و نهی از منکر اظهار کرد: این فریضه الهی از چان جایگاهی در دین مبین اسلام برخوردار است که در قرآن کریم بارها مورد اشاره قرار گرفته و در سیره ائمه معصومین مرد تاکید قرار گرفته است.

وی افزود: به جرات می توان گفت بروز آسیب های اجتماعی در جوامع امروزی نتیجه ترک و مهجور ماندن این امر توسط عموم مردم و مسئولان است.

دادستان ایلام گفت: اگر همه مردم در هر جایگاه و شغلی نسبت به این موضوع احساس مسئولیت داشته و در برابر ناهنجاری های اجتماعی بی تفاوت نباشند ، جامعه های بهتری خواهیم داشت که رفاه نسبی ار برای عموم مردم به دنبال داشته و افراد فرصت طلب نمیس توانند از این شرایط سوء استفاده کند.

خسروی زاد ادامه داد: جایگاه امر به معروف و نهی از منکر به ویژه از منظر نسل جدید به خوبی تبیین نشده و باعث شده افراد شهامت و انگیزه لازم را برای انجام این فریضه نداشته باشند.

وی یادآور شد: افزود: سلامت اخلاقی، عرفی و دینی جامعه در صورت ترک این فریضه الهی با خطر جدی روبرو خواهد بود چرا که اهمیت آن همچون نماز و روزه است.

خسروی زاد با تشریح مفاد قانونی لایحه امر به معروف و نهی از منکر مجلس شورای اسلامی که سال ۹۴ به تصویب رسید بر لزوم حمایت از امران از معروف و ناهیان از منکر تاکید کرد.