مدیر کل میراث فرهنگی استان ایلام از برپایی غرفه های صنایع دستی طی ایام اربعین در استان ایلام خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج، عبدالمالک شنبه زاده با اشاره به غنی بودن فرهنگ بومی استان ایلام و قابل توجه بودن سوغات محلی ایلامی، افزود: نمایشگاهی با داشتن  غرفه هایی از محصولات صنایع دستی و سوغات محلی استان در ایام اربعین در مرز مهران برپا می‌شود.

وی افزود: به مناسبت فرا رسیدن محرم و ایام اربعین حسینی نمایشگاه صنایع دستی و سوغات محلی در شهرستانهای ایلام ، ایوان ، مهران ، دره شهر ، دهلران ، ملکشاهی ، بخش صالح آباد ، بخش شباب به تعداد ۱۴۰ غرفه در مسیر تردد زوار حسینی (ع) برگزار می شود.

وی گفت: زائران عزیزی که در ایام اربعین از طریق مرز بین المللی مهران به عتبات عالیات مشرف می‌شوند می‌توانند علاوه بر زیارت ، سوغات مورد نظر خود را نیز تهیه کنند.

وی افزود: هدف از برپایی غرفه های صنایع دستی در مسیر تردد زوار اربعین حسینی شناساندن و عرضه محصولات بومی محلی در راستای ترویج صنایع دستی استان است.

مدیر کل میراث فرهنگی ایلام گفت: تردد میلیونی زائران اربعین حسینی از استان ایلام  این فرصت را ایجاد کرده است که ضمن ارائه خدمت وخدمات رسانی به زائران، مجالی برای آشنایی با صنایع دستی و سوغات محلی استان ایلام در بین زوار در شهر ایلام فراهم شود.

شنبه زاده تصریح کرد: با توجه به اینکه مرز مهران یکی از سه مرز اصلی تردد زائران میلیونی اربعین در کشور است، لازم است که خدمات رسانی بسیار مطلوبی را در این راستا داشته باشیم.