با توجه به واگذاری کمیته فرهنگی اربعین به سازمان تبلیغات اسلامی، قریب 20دستگاه آماده فعالیت در این حوزه هستند.

حجت الاسلام و المسلمین "رستمی" معاونت فرهنگی سازمان تبلیغات استان ایلام در خصوص اقدامات اربعین در گفتگوی اختصاصی با خلرنگار موج در ایلام، گفت: با توجه به واگذاری کمیته فرهنگی اربعین به سازمان تبلیغات اسلامی ، این سازمان با بکار گیری نیرو ها و توان تبلیغی و با عضویت قریب 20دستگاه که در حوزه فرهنگی فعالیت دارند و برای بهبود این موضوع جلساتی را تشکیل داده است.

رستمی اظهار کرد: دستگاه های مختلف برنامه های خود را به سازمان ارسال کردند، شاید بتوان گفت بیش از 20عنوان برنامه فرهنگی توسط دستگاه ها پیشنهاد شده است که البته تمامی این برنامه ها اجرا نخواهد شد؛ اما انچه که توسط کمیته هماهنگی تصمیم گرفته و اجرا خواهد شد، بخش اول در خصوص آموزش عمومی است که ما با تشکیل جلسه کمیته یاوران اربعین با استفاده از ظرفیت روحانیون و ائمه جمعه در خطبه های نماز جمعه و در مساجد نسبت به بیان فضائل اربعین،شیوه تردد، نکات قانونی و ... اهمیت کافی را نشان نواهند داد.

وی افزود: مورد بعدی اعزام.مبلغ در ایام اربعین است، با توجه به تردد میلیونی زائررین در ایام اربعین، در شهرستان های محل تردد زائرین به ویژه مهران ما به روحانیون نیاز ویژه ای داریم که طی هماهنگی های انجام شده 40 نفر از روحانیون به شهر مهران اعزام می شوند و در موکبهای مختلف خدمات مختلفی را ارائه خواهند داد.

معاون سازمان تبلیغات اسلامی استان ایلام عنوان کرد: راه اندازی 10ایستکاه فرهنگی جهت ارائه محصولات فرهنگی به زائرین، راه اندازی 10مورد ایستگاه پاسخگویی به شبهات دینی و احکام، از دیگر اقدامات این سازمان در ایام اربعین است؛ سال گذشته بیش از 700هزار بسته فرهنگی به زوار ارائه داده شد که در سال جاری پیش بینی می شود این بسته ها تا 1میلیون عدد نیز افزایش یابد که شامل چفیه،کتب ادعیه، بروشور های فرهنگی و آموزشی است.

رستمی خاطرنشان کرد: تولید اپلیکیشن اربعین تحت عنوان از مهران تا کربلا سال گذشته توسط تعدادی از مهندسین با حمایت سازمان و چند دستگاه دیگر اجرایی شد که امسال نیز به روز رسانس شده است و در فضای مجازی به صورت رایگاه در اختیار مردم قرار گرفته. بنا است که در پایانه مرزی سامانه پیامکی اموزشی، فرهنگی، بهداشتی و ... برقرار خواهد شد و با رایزنی که با اداره کل زیر ساخت صورت گرفته شده است در پایانه مرزی پوشش اینترنتی را نیز خواهین داشت.

وی تشریح کرد: چاپ و نصب بیش از 2هزار متر بنر به منظور انتقال مفاهیم دینی به زوار از ایلام تا به مهران در مسیر های مختلف دیگر برنامه در دستور کار سازمان تبلیغات است.

 

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج