موج

امین قصمی در گفت و گوی اختصاصی با موج تشریح کرد؛

مدیرعامل شرکت آبفا هرمزگان به تشریح دلایل ایجاد بوی نامطبوع در اطراف خورهای بندرعباس پرداخت و هم افزایی دستگاه های مختلف برای حل آن را مورد تاکید قرار داد.

به گزارش خبرگزاری موج هرمزگان، امین قصمی   مدیرعامل شرکت آبفای هرمزگان در گفت و گوی اختصاصی با خبرگزاری موج هرمزگان به تشریح چرایی بوی نامطبوع خور گورسوزان و لزوم لایروبی این خور پرداخت.

*وارونگی دمایی

قصمی بیان داشت: همه ساله در این فصل از سال در اکثر شهرهای کشور پدیده وارونگی دمایی (Inversion) اتفاق میافتد که این پدیده با محبوس شدن هوای سطح زمین و افزایش آلودگی هوا به‌ویژه در شهرهای پرترافیک خود را نشان می دهد، که یکی از دلایل عمده بوی نامطبوع در روزهای اخیر نیز همین محبوس شدن هوای مجاور زمین درسطح شهر و اطراف خور است.

وی افزود: این پدیده در ساعات اولیه شب و سحرگاه بیشتر خود را نشان می‌دهد و در این ساعات شدت بوی نامطبوع افزایش می‌یابد.

*پساب بوی نامطبوعی ندارد

مدیرعامل شرکت آبفا هرمزگان تاکید کرد: تصفیه خانه فاضلاب و به ویژه فرایند لجن فعال دارای بوی عادی و نسبتا کمی است اما پساب این تصفیه خانه به هیچ وجه بویی ندارد که به راحتی احساس شود و مطابق آخرین گزارش آزمایشگاه سازمان حفاظت محیط زیست استان دارای استانداردهای لازم است.

خور گورسوزان

*کانال‌های دردسر ساز

قصمی گفت: تعداد زیادی کانال در اطراف خور گورسوزان، روان‌آب‌ها و فاضلاب های خام را از سطح محلات اطراف به خور جاری می کند که هم قبل از ورود به خور و هم در درون خور بوی نامطبوعی را تولید می کنند که برای این موضوع هم باید چاره ای اساسی اندیشیده شود.

وی در این رابطه افزود: عمده روان آب های سطحی و فاضلاب های خام خانگی از محلاتی نظیر؛ چاهستانی ها، آیت ا.. غفاری، شمال درخت سبز و... وارد خور گورسوزان و دریا می شود که در این محلات اجرای طرح تفصیلی و اصلاح بافت های فرسوده از سوی دستگاه های ذیربط جهت اجرای طرح فاضلاب بسیار ضروریست.

مدیرعامل شرکت آبفا هرمزگان اظهار داشت: متاسفانه عمده منازل اطرف این خور زباله‌های خانگی خود را مستقیما به درون خور می ریزند و مقداری از زباله نیز از طریق کانال هایی که اشاره شد به درون خور وارد می شود که یکی از عوامل دیگر بوی نامطبوع اطراف خور است. 

وی هم افزایی دستگاه های مختلف برای لایروبی خورها، جلوگیری از ورود زباله و تنظیف مداوم کانالاها و جویهای معابر محلات بافت فرسوده اطراف خور و اصلاح بافت فرسوده جهت اجرای طرح فاضلاب  را موضوعی اساسی در کاهش بوی نامطبوع خورهای شهر بندرعباس خواند و گفت: امیدواریم اقدامات ما بتواند به رفع مشکلات مردم بیانجامد و هر کدام از مدیران به معنای واقعی کلمه خدمتگزار ملت باشند.

 

خبرنگار:
آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها