با حضور معاون دفتر پدافند غیر عامل و مدیریت بحران وزارت نیرو:

با حضور معاون دفتر پدافند غیر عامل و مدیریت بحران وزارت نیرومرکزعملیاتی اکیپ غواصی منطقه مرکزی جنوب کشور در اصفهان رونمایی شد.

به گزارش خبرگزاری موج اصفهان، معاون دفتر پدافندغیرعامل و مدیریت بحران وزارت نیرو در مراسم رونمایی از مرکز عملیاتی اکیپ غواصی منطقه مرکزی جنوب کشور گفت: در سال گذشته از سوی وزیر نیرو دستورالعمل تشکیل اکیپ های غواصی برای شرکتهای تابع وزارت نیرو صادر شد و تاکنون اکیپ های غواصی منطقه مرکزی شمال غرب در زنجان و منطقه مرکزی جنوب کشور در اصفهان تشکیل شد.

جهانبخشی با بیان اینکه تا پایان سال 4 الی 5 اکیپ غواصی دیگر درکشور تشکیل می شود تصریح کرد: دفتر پدافندغیرعامل و مدیریت بحران وزارت نیرو درصدد است تا پایان سال در 4 الی5 منطقه دیگر در کشور اکیپ های غواصی راه اندازی نماید این درحالیست که همه شرکت های تابع وزارت نیرو ملزم به تشکیل اکیپ های غواصی هستند.

وی با اشاره به قانون جدید مدیریت بحران کشور اعلام کرد: در قانون جدید مدیریت بحران، وزارت نیرو مسئول مستقیم مهار سیلابها درکشور می باشد براین اساس  تشکیل اکیپ های تخصصی غواصی برای مهار حوادث غیر مترقبه در وزارت نیرو الزامی است.

وی گفت: تشکیل اکیپ های غواصی تخصصی برای مهار  حوادثی که  در زیر آب رخ می دهد ، بسیاراهمیت دارد زیرا غواصان علاوه برمهارت لازم در غواصی باید آشنایی کامل بر تجهیزات وتاسیسات صنعت آب نیز داشته باشند.

معاون دفتر پدافند غیرعامل و مدیریت بحران وزارت نیرو افزود: در قانون جدید مدیریت بحران کشور علاوه بر مهار سیلاب ها ،مهار تبعات خشکسالی نیز از وظایف  مسئولین امر در وزارت نیرو محسوب می شود همچنین تامین آب وبرق مردم در هر شرایطی بر عهده وزارت نیرو می باشد.

در ادامه این مراسم مدیرعامل شرکت آب وفاضلاب استان اصفهان گفت:قبل از ابلاغ دستورالعمل وزیر نیرو مبنی بر تشکیل اکیپ های غواصی در شرکتهای تابع وزارت نیرو ،آبفا اصفهان اقدام به تشکیل اکیپ 8 نفره غواصی در اصفهان نمود.

هاشم امینی با اشاره به ضرورت تشکیل اکیپ  غواصی در آبفا اصفهان خاطرنشان ساخت:شرکت آبفا اصفهان در سالهای اخیر با وقوع چندین حوادث سنگین در بخش آب و فاضلاب روبرو گردید براین اساس اکیپ غواصی در آبفا اصفهان تشکیل شد.

وی اعلام کرد: اکیپ غواصی آبفا اصفهان علاوه بر آموزش غواصی در حال گذراندن دوره های تخصصی در صنعت آبفا هستند.

مدیرعامل شرکت آب وفاضلاب استان اصفهان با اشاره به راه اندازی مرکز بحران با تجهیزات مدیریت بحران در اصفهان گفت: در حال حاضر در صدد تشکیل مرکز مدیرت بحران در اصفهان هستیم این درحالیست که ماشین بحران آبفا اصفهان مجهز به تمامی امکانات برای مهار بحران در کوتا هترین زمان ممکن است همچنین در  مهار بحران از پنل های خورشیدی و تلفن های ماهواره ی نیز بهره من می شویم.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها