موج
کدخبر : ۳۴۰۴۶۷ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-340467

سرپرست معاونت مبارزه با قاچاق کالا و ارز پلیس امنیت اقتصادی:

سرپرست معاونت مبارزه با قاچاق کالا و ارز پلیس امنیت اقتصادی با تاکید بر ادامه روند کشف انبارهای احتکار وسایل بهداشتی مورد نیاز شهروندان در این ایام کرونایی گفت : کشفیات پایتخت در حوزه احتکار ماسک و دستکش و ژل و سایر وسایل بهداشتی مورد نیازبرای مواجهه با کرونا؛ در کشور پیشتاز است

به گزارش خبرگزاری موج، سرهنگ علی علیشاهی، سرپرست معاونت مبارزه با قاچاق کالا و ارز پلیس امنیت اقتصادی در حاشیه مراسم سومین مرحله از طرح کاشف در گفتگو با خبرنگار موج گفت: همکاران ما در بخش های مختلف طی بازدیدهایی که انبارهای کالاهای اساسی و محورهای مراسلاتی داشته اند موفق به کشف حجم وسیعی از کالاهای قاچاق شده اند که در نوع خود قابل تامل هستند.

وی در مورد انواع کشفیاتی که توسط نیروهای این معاونت صورت گرفته نیز گفت: این کشفیات در طیف بسیار متنوعی قرار دارند. از کالاهای سلامت محور مثل گردو و بادام و... که این روزها با قیمت هایی نجومی در بازار عرضه می شوند تا کالاهای خانگی؛ پارچه و منسوجات، ابزار آلات صنعتی و ابزار آلاا چاپ و تسمه که عمدتا ساخت کشور آمریکا هستند.

علیشاهی در خصوص ادامه رویه تلاش برای کشف انبارهای کالاهای بهداشتی زمان کرونا مانند ماسک و دستکش و ژل های ضدعفونی کننده نیز گفت: ما به دنبال ماموریتی که از سال گذشته و بعد از آغاز کرونا؛ برای کشف انبارهای احتکار این کالاها داشتیم و موفقیت های قابل توجهی که در این زمینه داشتیم بطوریکه به جرات می توان ادعا کرد که کشفیات ما در این زمینه در کشور پیشتاز بوده است. در ادامه این مسیر نیز همچنان این موضوع را با جدیت دنبال می کنیم و در صورت دریافت هر گونه گزارشی در این زمینه مطمینا آنها را پیگیری و رسیدگی خواهیم کرد.  

وی در خصوص چگونگی ادامه فرآیند کشف کالاهای احتکاری و بازداشت محتکران نیز گفت: ما در کنار گشت های روزانه نظارت بر بازاری که داریم، گشت هایی با عنوان گشت های تلفیقی را نیز داریم که متشکل از کارشناسان سازمان تعزیرات، بازرسان وزارت صمت و خود پلیس امنیت اقتصادی هستند و به پرونده ها و موضوعات مرتبط با احتکار و مفاسد اقتصادی و نظارت بر قیمت کالاها رسیدگی می کنند.

سرپرست معاونت مبارزه با قاچاق کالا و ارز پلیس امنیت اقتصادی در پاسخ به این سوال که اگر شهروندان مواردی از احتکارکالاهای اساسی را مشاهده کردند باید چگونه این موارد را گزارش کنند؟ نیز گفت: بحث احتکار شاخصه های خودش را دارد. کالاهای احتکاری در انبارها باید چند ویژگی داشته باشند. از جمله اینکه باید در بازه زمانی مشخصی دپو شده باشد، خروجی نداشته باشد تا بتوانیم بگوییم احتکار صورت گرفته است. 

علیشاهی تاکید کرد: اما در هر صورت اگر شهروندان به زعم خودشان مواردی از احتکار را مشاهده کردند می توانند مراتب را به تعزیرات یا سازمان صمت استان تهران منعکس کنند و یا هر گونه گزارش در حوزه جرایم اقتصادی را از طریق شماره تلفن گویای پلیس امنیت اقتصادی به شمارع 02166757680 ، اعلام کنند و اطمینان داشته باشند که ما تمامی آنها را با جدیت بررسی و پیگیری خواهیم کرد. 

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها