فرمانده یگان حفاظت میراث فرهنگی استان همدان خبر داد:

فرمانده یگان حفاظت میراث فرهنگی استان همدان گفت : طی شش ماهه نخست سال جاری ۴۴ نفر در رابطه با جرایم حوزه میراث فرهنگی دستگیر ١۴١٢ قلم اشیاء اصل و بدل تاریخی کشف شد.

به گزارش خبرگزاری موج همدان، سرهنگ محمد حاجی عزیزی، فرمانده یگان حفاظت میراث فرهنگی استان همدان ضمن تبریک هفته نیروی انتظامی و با اشاره به کشف اشیای تاریخی، در تشریح این خبر اظهار داشت : در شش ماهه نخست امسال ٣۶ نفر در رابطه با حفاری غیرمجاز و فلزیاب و ٨ نفر به اتهام خرید و فروش اشیاء تاریخی دستگیر شده اند که منجر به کشف ١٣۶۴ قلم اشیاء بدل و ۴٨ قلم اصل مربوط به دوره های مختلف تاریخی است.

 

کشف ١۴١٢ قلم اشیاء اصل و بدل تاریخی در استان همدان

وی  با اشاره به کشف اشیای تاریخی، افزود:  با عنایت به رویکرد یگان حفاظت در توسعه مشارکت های اجتماعی و نیز بهره گیری از ظرفیت های دستگاه ها و یگان های همکار، در طی این مدت تعداد ٣٧ جلسه تعامل و همکاری با رده های مختلف نیروی انتظامی، فرمانداری ها، بخشداری ها، دهیاران و انجمن های میراث فرهنگی در سطح استان برگزار کرده  و ٢۴ مورد عملیات مشترک در قالب گشت تلفیقی، عملیات کشف و دستگیری، امداد و رفع خطر از آثار تاریخی مناطق سیلزده و ... با نیروی انتظامی، هلال احمر و سایر ارگان های امدادرسان اجرا کرده است.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها