سردار بخشعلی کامرانی صالح:

فرمانده انتظامی استان همدان با اشاره به مقام شهیدان و جایگاه شهدا در موفقیت کشور، از جنگ های مختلف در عرصه های مختلف سخن گفت.

به گزارش خبرگزاری موج همدان، سردار بخشعلی کامرانی صالح، فرمانده انتظامی استان همدان در مراسم گرامیداشت ۳۳ شهید یگان ویژه استان همدان، با اشاره به جایگاه شهدا و اینکه شهادت بالاترین مقام است، عنوان کرد: شهدا در زمان جنگ در سخت‌ترین شرایط مقاومت می‌کردند، دنیا محل آزمون است و شهدای و خانواده‌های آنها از این آزمون سربلند بیرون آمدند.

 

 شهادت بالاترین منزلت و مقام است

وی مقام شهادت را بالاترین منزلت و مقام دانست و اظهار کرد: جایگاه شهدا قابل بیان و تفسیر نیست حتی امام علی(ع) با آن همه مجاهداتی که در صحنه‌های متعدد داشتند، هیچ گاه خود را رستگار ندانستند اما زمانی که به فیض شهادت نایل آمدند گفتند رستگار شدم که این نشانگر عظمت شهادت است.

کامرانی صالح با بیان اینکه در زمان جنگ، عاشورایی دیگر تکرار شد و خانواده‌های شهدا به آزمون روز عاشورا پاسخ مثبت دادند و در امتداد راه سید الشهدا(ع) قرار گرفتند، تصریح کرد: هرکس به همان اندازه که امروز از امام حسین(ع) حمایت می‌کند، سربلند روز عاشوراست و هرکس غلفت کند انگار در همان روز غفلت کرده است.

وی جنگ امروز را جنگ روانی و اقتصادی خواند و افزود: همانطور که در زمان جنگ حوزه‌های مختلف نظامی داشتیم، امروز هم از جنگ های‌ مختلف روانی، اقتصادی و فرهنگی عبور می‌کنیم و حتی واجب مهمی چون امر به معروف و نهی از‌ منکر استمرار همان جنگ سخت است.

کامرانی صالح با اشاره به جایگاه شهیدان و فرموده شهید بهشتی که این انقلاب مانند موج خروشان اقیانوس‌هاست و کسی نمی‌تواند کسی در مقابل آن بایستد، خاطرنشان کرد: مقام معظم رهبری در بیانیه گام دوم انقلاب نقشه راه برای آینده جامعه ما ترسیم کرده‌اند و باید این مسیر را ادامه دهیم همچنین در راستای مقابله با جنگ‌ نرم نباید کوتاه بیاییم.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها