​فرمانده انتظامی استان اصفهان از دستگیری فردی که با تاسیس یک شرکت تجاری به بهانه واردات و صادرات بالغ بر یک میلیون و ۲۱۰ هزار یورو تسهیلات ارزی دریافت کرده بود، خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج، سردار مهدی معصوم بیگی، فرمانده انتظامی استان اصفهانگفت: در پی دریافت حکم جلب زنی به اتهام مشارکت در کلاهبرداری ارزی از یکی از بانک های استان موضوع در دستور کار ماموران پلیس امنیت عمومی استان اصفهان قرار گرفت.

وی افزود: در بررسی های صورت گرفته مشخص شد زنی با همدستی ۲ نفر از اعضای خانواده خود اقدام به تاسیس شرکت تجاری کرده و با وانمود کردن اختیارات واهی و غیر واقعی، تخصص در زمینه فعالیت های بازرگانی و داشتن قدرت و توان مالی جهت انجام پروژه های اقتصادی و واردات و صادرات از یکی از بانک های استان، تقاضای گشایش اعتبار LC و درخواست ثبت سفارش به مبلغ یک میلیون و ۲۱۰ هزار یورو کرده است.

فرمانده انتظامی استان اصفهان افزود: در ادامه متهم علی رغم تعهد به پرداخت وجه اسناد ارزی در هنگام وارد کردن کالا متواری می شود.

این مقام ارشد انتظامی بیان کرد: این فرد به اتهام مشارکت در کلاهبرداری ارزی، جعل و استفاده از اوراق مجعول به ۴ سال حبس و رد مبلغ یک میلیون و ۲۱۰ هزار یورو و همچنین پرداخت جزای نقدی به همان میزان معادل ۴۸۰ میلیارد و ۴۰۰ میلیون ریال محکوم می شود.

سردار معصوم بیگی با بیان اینکه دستگیری متهم با توجه به تغییر مکان های سکونتش به کندی پیش می رفت افزود: سرانجام با تلاش های شبانه روزی و به کارگیری اقدامات علمی و تخصصی مخفیگاه متهم در یکی از مناطق شرق استان تهران شناسایی و در عملیاتی غافلگیرانه دستگیر و تحویل مراجع قضائی شد.

فرمانده انتظامی استان اصفهان در پایان با تاکید بر برخورد قاطع و قانونی با مجرمان و مخلان نظام اقتصادی کشور گفت: افرادی که به قصد کسب سود و منافع شخصی باعث ضربه زدن به نظام اقتصادی کشور و برهم زدن امنیت مردم می شوند مطمئن باشند که فعالیت مجرمانه آنان از دید پلیس پنهان نمی ماند و در سریع ترین زمان ممکن دستگیر و تحویل قانون خواهند شد.