جانشین فرماندهی انتظامی استان گفت: در بررسی از یک دستگاه کامیون توقیفی، محموله 3.5 میلیاردی کیف و ساک قاچاق در شازند کشف شد.

به گزارش خبرنگار حوزه اجتماعی خبرگزاری موج، سرهنگ یوسف سپهوند اظهار داشت: مأموران در بازرسی از یک دستگاه کامیون توقیفی موفق به کشف انواع کیف و ساک برزنتی خارجی قاچاق شدند که به گفته کارشناسان ارزش تقریبی این محموله 3 میلیارد و 500 میلیون ریال برآورد شده است.

وی تصریح کرد: در ادامه روند مبارزه همه جانبه با معضل قاچاق کالا، ماموران انتظامی شهرستان شازند در انجام تحقیقاتی از تردد یک دستگاه کامیون حامل کالای قاچاق در محورهای مواصلاتی این شهرستان باخبر شدند و با برنامه ریزی عملیاتی، سرانجام خودروی مذکور شناسایی و متوقف شد.

جانشین فرماندهی انتظامی استان مرکزی اظهار داشت: در تحقیقات اولیه از راننده خودرو، وی اذعان داشت: محموله دارای بارنامه قانونی است که در بررسی دقیق مأموران انتظامی مشخص شد بار خودرو با اسناد ارائه شده مغایرت دارد و حامل کالای قاچاق است.

سرهنگ سپهوند با اشاره به این که این محموله قاچاق از یکی از استان های جنوبی بارگیری و به مقصد تهران حمل می شده است، یادآور شد: مأموران در بازرسی از کامیون توقیفی موفق به کشف انواع کیف وساک برزنتی خارجی شدند که به گفته کارشناسان ارزش تقریبی این محموله 3 میلیارد و 500 میلیون ریال برآورد شده است.

این مقام انتظامی اظهار داشت: در این عملیات یک نفر دستگیر و پس از تشکیل پرونده به دستگاه قضائی معرفی شد.

وی در پایان با اشاره به تهدیدات مختلف پدیده قاچاق بر حیات اقتصادی و فرهنگی جامعه افزود: پلیس در سال حمایت از کالای ایرانی با تمام توان آماده مبارزه قاطع با قاچاقچیان و مخلان نظم و امنیت اقتصادی کشور بوده و از تمام ظرفیت های عملیاتی خود در این زمینه بهره خواهد برد.