موج
کدخبر : ۳۲۰۵۲۳ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-320523

استاندار البرز گفت: مشکلات تولیدی های اقلام دارویی برطرف شده و مشغول تولید هستند و تا اواخر هفته نیاز بازار را مرتفع می کنند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج البرز، عزیزاله شهبازی در حاشیه بازدید از چند واحد تولید اقلام ضد عفونی کننده و ماسک و همچنین نظارت بر روند تهیه و توزیع این اقلام در داروخانه های سطح شهر، گفت: امروز به اتفاق مسئولان مربوطه پس از تشکیل کمیته مبارزه با کرونا ویروس برای بررسی میدانی روند تولید و توزیع اقلام ضد عفونی کننده و ماسک به شهرک های صنعتی سیمین دشت و بهارستان آمدیم.

وی ادامه داد: بر اساس برنامه ریزی های صورت گرفته مقرر شد ظرف چند روز آینده نیاز مردم به این مواد و اقلام به طور کامل تامین شود و دانشگاه علوم پزشکی البرز نیز مامور به نظارت و رصد بر شبکه توزیع دارو پخش را ساماندهی کند.

شهبازی گفت: دستگاه قضایی، امنیتی، اطلاعاتی و تمامی نیروهای مسلح پای کار آمده اند که آرامش مردم استان مستمر و مداوم باشد.

وی افزود: براساس گزارش رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان، در این دو روز اخیر شیوع بیماران مبتلا به کرونا ویروس رشد چشمگیری نداشته و تعداد زیادی از کسانی که در بیمارستان‌های استان بستری بودند ترخیص شدند.

استاندار البرز اضافه کرد: در بیمارستان امام علی (ع) کار تست کرونا با کیت‌هایی که از وزارت بهداشت ارسال شده، دنبال و نتیجه تا حداکثر پنج ساعت اعلام می‌شود.

وی گفت: چند دارو برای درمان کرونا اکنون مورد استفاده قرار می‌گیرد که بر اساس گزارش ارائه شده از سوی رئیس دانشگاه علوم پزشکی، خوشبختانه موثر بوده است.

شهبازی افزود: توصیه‌های زیادی صورت گرفته و مقرر شد که اجتماعات و جلسات غیر ضرور جلوگیری شود و به فرمانداران ماموریت داده شد که دستگاه‌هایی که مرتبط هستند با قرارگاه ساماندهی مقابله با کرونا استان که همه به رصد و نظارت بپردازند و نیازهای مردم به وفور در بازار یافت شود.

وی عنوان کرد: امروز از یک داروخانه شبانه روزی نیز بازدید به عمل آوردیم که با سرعت شبکه پخش در حال توزیع اقلام است و غذا و دارو و فرمانداران نیز بر این روند نظارت دارند.

استاندار البرز گفت: واحدها مشکلاتی همچون سرمایه در گردش داشتند که معاون اقتصادی استانداری را مامور کردم تا به بررسی این موانع بپردازد.

وی افزود: از واحدهای استان قدردانی می کنم که طی تماس های مکرر اعلام آمادگی کردند که برای تامین نیاز بازار تمام قد حضور دارند.

شهبازی ادامه داد: به طور حتم دکتر کریم رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان، نسبت به بسیج شبکه توزیع اقدام می کند تا تولیدات این شرکت ها به شکل فوری در اختیار مردم قرار گیرد.

وی با اشاره به تصمیم شورای سیاست گذاری ائمه جمعه کشور مبنی بر عدم برگزاری نماز های جمعه و جماعات، گفت: تعامل بسیار خوبی در استان وجود دارد که این امر جای قدردانی دارد، تمام تلاش ما برای سلامت مردم است و مطمئن هستم که البرز می تواند پایلوت برای پیشگیری جهت این بیماری باشد.

وی با بیان اینکه امید است رسانه ها نیز در این مسیر کمک دهنده و یاور ما باشند، اضافه کرد: از مجموعه کادر بیمارستان ها و مراکز درمانی استان که در خط مقدم مبارزه برای سلامت مردم هستند، قدردانی می کنم.

شهبازی گفت: اکنون در ۴۲۰ داروخانه استان اقلام ضدعفونی کننده و ماسک به اندازه کافی با نظارت علوم پزشکی در حال توزیع است، همچنین این امر برای مراکز بهداشتی روستایی نیز پیش بینی شده است.

وی با بیان اینکه برای تامین الکل مورد نیاز نیز با چند استان کشور وارد گفتگو شدیم و این امر هماهنگ شده است، افزود: در این مسیر اگر جایی قصور و کوتاهی صورت گیرد به طور حتم برخورد قانونی خواهیم داشت.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها