موج
کدخبر : ۳۲۰۲۷۶ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-320276

رییس سازمان دامپزشکی کشور با اشاره به نقش اساسی موسسه رازی در تامین واکسن های مورد نیاز سازمان دامپزشکی، حمایت از این سازمان را مهم تلقی کرد.

به گزارش  خبرنگار خبرگزاری موج البرز، علیرضا رفیعی نژاد در نشست فصلی مسوولان موسسه رازی و سازمان دامپزشکی که در کرج برگزار شد  گفت: حمایت از تولید کننده داخلی که توان و ظرفیت تامین نیازهای کشور را دارد در دستور کار سازمان دامپزشکی است.

وی اضافه کرد: این سازمان اقدامات لازم برای حمایت از تولیدات موسسه رازی به عنوان تولید کننده اصلی واکسن و مرکز تولیدی و تحقیقاتی بزرگ کشورمان را در مقابل واکسن های مشابه خارجی انجام داده و تا حصول نتیجه پیگیر است.

رفیعی نژاد با بیان اینکه موسسه رازی مجموعه توانمند کشورمان در تحقیق و تولید واکسن و فرآورده های بیولوژیک است، اظهارداشت: این موسسه تاکنون نقشی اساسی در تامین واکسن های مورد نیاز سازمان دامپزشکی داشته و شایسته است که در شرایط بیشتر از همیشه از آن حمایت شود.

 موسسه تحقیقات واکس و سرم سازی رازی مستقر در البرز به عنوان نخستین و بزرگترین تولید کننده فرآورده های بیولوژیک در خاورمیانه در ۱۶ دی ماه سال ۱۳۰۳ تاسیس شد و از آن زمان تاکنون با حدود ۹۵ سال قدمت در عرصه سلامت کشور حضوری برجسته دارد.

در این مجموعه استراتژیک، به واسطه سال ها تحقیق و پژوهش محققان و پژوهشگران برجسته کشور، حدود ۹۰ درصد واکسن های انسانی، ۹۰ درصد واکسن های دامی و ۳۰ درصد واکسن های مصرف طیور کشور تولید می شود

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها