آقایی اظهار کرد: در چهارمین روز از تعطیلات و انجام بازدید ها با 140 کیلوگرم گوشت فاسد و ده ها کیلوگرم گوشت تنظیم بازار در رستوران های منطقه آتشگاه مواجه شدیم.

به گزارش خبرگزاری موج، معاونت نظارت و بازرسی سازمان صنعت، معدن و تجارت البرز از بازرسی ویژه رستوران های جاده آتشگاه_کرج خبر داد و افزود: در روز چهارم تعطیلات نوروز و انجام بازدید ها با 140 کیلوگرم گوشت فاسد و ده ها کیلوگرم گوشت تنظیم بازار در رستوران های منطقه آتشگاه مواجه شدیم.

سیامک آقایی  با بیان اینکه تمامی 140 کیلوگرم گوشت فاسد در سردخانه یکی از رستوران ها کشف شد، اظهار کرد: علاوه بر توقیف گوشت مذکور و پلمپ رستوران ، پرونده ای با قید فوریت تشکیل و به تعزیرات حکومتی ارسال شد.

آقایی یادآور شد: متاسفانه یکی دیگر از رستوران های آتشگاه نیز اقدام به طبخ غذا با گوشت منجمد تنظیم بازار مبذول داشت که این امر خلاف قانون است، چرا که گوشت مذکور باید به دست مردم می رسید نه اینکه در رستوران استفاده شود.

وی در ادامه بیان کرد: طی بازرسی های صورت گرفته از رستوران های حاشیه جاده آتشگاه پنج رستوران متخلف شناخته شد که سه رستوران در لحظه پلمپ و پرونده آن به تعزیرات حکومتی ارجاع شد.

به گفته معاونت نظارت و بازرسی سازمان صنعت، معدن و تجارت استان البرز عدم رعایت آیین نامه های بهداشتی، گرانفروشی، طبخ غذا با گوشت منجمد تنظیم بازار و ... از مهم ترین دلایل پلمپ این واحدهای صنفی متخلف است.

وی اضافه کرد: تمامی گوشت های توقیفی به اضافه پرونده های تشکیل شده جهت صدور رای نهایی به تعزیزات حکومتی استان البرز ارجاع شد.

لازم به ذکر است، این گشت ها تا پایان تعطیلات توسط گروهی متشکل از نمایندگان سازمان صنعت، معدن و تجارت استان البرز، نماینده تعزیرات حکومتی، میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری و دانشگاه علوم پزشکی است.